Katılımcı Listesi TR

17 - 20 Nisan 2024 • TÜYAP

Stant RezervasyonuZiyaretçi Kaydı

SAMET neden Yapı Fuarı’nı tercih ediyor?

YAPIFUARI.COM.TR
50 yıldır teknolojiyi tasarımla birleştiren ürünlerini tüketicilere buluşturan SAMET, bu yıl da Yapı Fuarı’nın ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri’nde birinciliği elde eden SAMET, bu yıl da iddialı bir stant tasarımıyla fuardaki yerini aldı. 

SAMET A.Ş. ile markaları, yeni ürünleri, neden Yapı Fuarı’nı tercih ettikleri ve stantlarında gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında sohbet ettik. 

Yapı Fuarı’na katılma/ tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?

Yapı sektöründeki tüm yenilikleri hem takip etmek hem de mobilya aksesuarları sektörünün öncüsü olarak; yenilikçi, sürdürülebilir, inovatif ve tasarım odaklı tüm yeniliklerimizi, sektör profesyonellerine tanıtmak ve deneyimletmek istiyoruz. 

Fuarda hangi ürünlerinizi öne çıkaracaksınız/tanıtacaksınız?

SAMET 50 yıldır hayatı daha kaliteli ve konforlu hale getirmek için teknolojiyi tasarımla birleştiren ürünler tasarlıyor ve bu konuda AR-GE’ye çok büyük yatırımlar yapıyor. Bunun sonucunda ortaya çıkan mühendislik harikası “muhteşem bir uyum için kusursuz çalışan ürünleri”ni bu fuarda da sergileyecek. Tasarım ve konfor odaklı tüm mimari projeler için geliştirdiği ürünleri fonksiyonel olduğu kadar maksimum estetik kaygılarla üretiliyor.  Tamamen mekanik, güçlü ve yenilikçi özelliklere sahip yapısı, sunduğu geniş renk yelpazesi ve şık tasarımı ile Multi-Mech Mekanik İkili Kalkar Kapak Sistemi ile birlikte uyum içinde özellikle mutfak/banyo yaşam alanlarında kullanılan, fonksiyon ve tasarım üstünlüğüne sahip Flowbox Çekmece Sistemleri yine mimari sektöre sunacağımız ürünlerimiz arasında.

Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?

Türkiye`nin yapı sektöründeki öncü fuarı olan Yapı Fuarı, her yıl kendini daha da geliştirerek ve katılımcı sayısını arttırarak büyüyor. Biz de Türkiye`nin lider markası olarak yabancı fuarlar kadar Türkiye’deki fuarları da önemsiyoruz ve uzun yıllardan beri Yapı Fuarı’nın en büyük destekçisi olarak yer alıyoruz. Sektör profesyonelleri bu fuarda güncel trendleri ve yeni teknolojileri takip ederek, bu yaklaşımla üretilmiş ya da tasarlanmış her ürünü ve hizmeti deneyimlemeleri amacıyla katılım göstermelidir.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yapı sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?

SAMET sizlerin de bildiği üzere dünya mobilya aksesuarları pazarında ilkler arasında. Ve listede ilk sıralarda olmanın gururunu, vazgeçmediği prensipleri ve de sorumlulukları ile başarılı bir şekilde sürdürüyor. Sektördeki katma değerli ürünleri ile Amerika’dan Asya’ya 80 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla bir dünya markası… 
Dünya genelinde yapı sektöründeki kullanıcı tercihlerine, arz talep dengelerine bakacak olursak büyük kırılmaları pandemi ile birlikte yaşadık. Onunla birlikte değişen ve dönüşen hayatlar kullanıcı taleplerini de değiştirdi. İnsan hayatına maksimum konfor ve kalite katmak için yola çıkmış bir firma olarak SAMET, bu talepleri çok güzel bir şekilde karşıladı. 50 yıldır farklı coğrafyalara özgü farkı istekleri ve gereksinimleri de büyük bir başarı ile karşılayan firmamız pandemi ile birlikte iç içe geçen ev ve ofis yaşantılarında aranan maksimum konforun insan hayatına kattığı değerin ne olduğunu biliyor ve 50 yıldır bunun üzerine düşünülmüş inovasyon harikası ürünler tasarlayıp üretiyor. 

Rekabetin yoğun şekilde yaşandığı fuarlarda, ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlanmasında fiziki olarak farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stant tasarımı firmaların büyük etki bırakması için kullanılan araçlardan biri. Siz de bir Yapı Fuarı geleneği olan prestijli Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri 2022 yılında birincilik ödülü aldınız. Markanızı ve ürünlerinizi ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren yaklaşımda bu sene size farklılaştıran etmenler neler olacak? 

SAMET, ürünlerine gösterdiği titiz yaklaşımı ürünlerini sergilemede de gösteriyor. Biz her yıl olduğu gibi bu fuar standımızla da ziyaretçilerimize özel bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak daha dikkat çekici renkler ve daha sıcak formlar kullandık. Bu sıcak atmosferde ürünlerimizi test etmelerini ve deneyimlemelerini istiyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu yıl da stant tasarımı konusunda iddiamızı sürdürüyoruz.

Her sene standınızda ağırladığınız farklı tasarımcılarla gündeme dair keyifli söyleşiler gerçekleştiriyorsunuz. Bu seneki programınız ve konuklarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

50 yılı aşkın köklü geçmişini yenilikçi yaklaşımlara entegre etmenin yanı sıra yapı ve tasarım kültürüne katkıda bulunmayı önemseyen SAMET, bu alanda önemli isimlerin değerli fikirlerinin kayıt altına alınacağı 2 günlük söyleşilere ev sahipliği yapacak.
“Güvenli bir yaşam için tasarım faktörleri” adıyla gerçekleşecek tasarım söyleşileri, çok bileşenli “güven” kavramını ülkemizin içinden geçtiği gündemle değerlendirerek hem yapısal hem de yapısal olmayan tasarım faktörlerini tasarım sektörünün öncü isimleri ile masaya yatırıyor. Can Çinici, Alper Derinboğaz, Yeşim Kozanlı, Derya Toros, Emre Kuzlu, Adnan Serbest gibi farklı disiplinlerden çok değerli isimlerin sahne alacağı etkinliklerin odağında “güvenli ve konforlu bir yaşama hizmet eden tasarım” var. 28-29 Nisan günlerinde SAMET standımızda gerçekleşecek tüm söyleşilerimize tasarım severleri bekliyoruz. Siz de sektördeki en yeni ürünleri görmek, sektörün liderlerini ve yeni oyuncularını tanımak için Yapı Fuarı 2023’ü kaçırmayın. Ücretsiz davetiyenizi bugün alın.