Katılımcı Listesi TR

17 - 20 Nisan 2024 • TÜYAP

Stant RezervasyonuZiyaretçi Kaydı

Etkinlikler Hakkında


YAPI FUARI 2024 Yenilikçi Yapısal Ürünler, Ezber Bozan İnşaat Uygulamaları, Tasarımın Geleceğini Şekillendiren Teknolojiler, Doğa Esaslı Mimari Çözümler ile Yapı Sektöründe İletişim ve Pazarlama Eğilimleri YAPI ARENA SALON 5'DE, ETKİNLİK PROGRAMINDA ELE ALACAK.

Yapı, mimarlık, inşaat malzemeleri ve teknolojileri sektörlerinin bölgedeki en etkili ve en uzun soluklu platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında 46. yılında, sektörde tanınan ve başarılı projelere imza atmış mimarlarla iş birliği içinde bir etkinlik programıyla değerli içgörüleri, beklentileri ve sektördeki açıkları paylaşarak güne özel konuları belirlediler.
Program içeriği, mimarlık, teknoloji, sürdürülebilirlik ve yapı malzemeleri konularında derinlemesine bilgiye sahip olan bu isimlerin rehberliğiyle şekillendi. Bu deneyimli profesyonellerin katkılarıyla hazırlanan program, sektördeki güncel konuları ve geleceğe dair vizyonları ele alacak.
Siz de sektörü derinlemesine keşfetmek, yeni ürün ve teknolojiler görmek, bu heyecan verici etkinlikleri kaçırmamak için online davetiyenizi bugün alın.


YAPI KONFERANS SAHNESİ
Yapı Turkeybuild İstanbul, 46. Edisyonunda Konferans Sahnesi’nde gerçekleştirilecek panel, sunum ve sohbetlerde Fuarı;

17 Nisan Çarşamba - "Kutunun Dışında" temalı buluşmalar, inşaat sektöründe sıradışı fikirleri ve geleceği şekillendirecek yenilikçi malzemeleri gündeme taşınacak. Malzeme devriminden inovatif süreç yönetimine, yapıda Ar-Ge'den etkin uygulama pratiklerine kadar geniş bir yelpazede konular ele alınacak. Bu özel gün, yeni dünya düzeninde iş birliklerine odaklanarak sektördeki paydaşlar arasında güçlü bağlantılar kurmayı amaçlıyor.

18 Nisan Perşembe gününün teması "Tasarla Türet, Yapay Zeka ile Üret!", inşaat sektörünün geleceğine yön verecek önemli konulara odaklanıyor. Bu özel gün, tasarımın evrimindeki yenilikleri, teknoloji, yapay zeka ve IoT'nin etkileşimini ele alacak. 3D modelleme, akıllı malzemeler ve tasarım süreçlerindeki dönüşüm, malzeme teknolojilerindeki devrim ve akıllı binaların yaratıcı potansiyeli gibi konular, sektördeki ileri düzey çözümleri ve yapay zeka destekli sürdürülebilir mimarlığı gündeme getirecek. Bugünün temasındaki oturumlar, fuar ziyaretçilere inovasyon ve teknolojinin inşaat sektöründeki evrimini keşfetme fırsatı sunacak.

19 Nisan Cuma günü gerçekleşecek "Yeşilin Ötesinde" temalı oturumlarda ise, inşaat sektöründe sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapacak. Bu özel gün, sektörde sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ve çevresel etki odaklı tasarımı ele alacak. Yeşilin ötesindeki konular arasında çevre dostu uygulamalar, topluma duyarlı projeler, net sıfır hedefli uygulamalar, karbon ayak izini azaltan malzemeler ve sürdürülebilir mimari çözümler bulunacak. Ziyaretçiler, yeşil yaklaşımların ötesinde sektörde nasıl pozitif bir etki yaratılacağını keşfetme şansına sahip olacak.

20 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek "Mimari İletişimin DNA’sı" temalı söyleşiler, yapı sektöründe iletişim ve pazarlama dünyasının mercek altına alınırken, sosyal medyada mimarlara ulaşmanın kodlarını, yeni dünya düzeninde işverenlere ulaşmanın ipuçlarını ve piyasadaki rekabet ortamında hayatta kalmak için stratejiler gibi dikkat çeken başlıklar ele alınacak.


🧲 ALTIN MIKNATIS STANT TASARIM ÖDÜLLERİ ㅤㅤㅤㅤ
ㅤㅤㅤㅤ
altin_miknatis_logo_tr-(1).jpgYapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 6 yıldır sektördeki tüm paydaşları mevcut konular ve inovasyonlar etrafında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, stant tasarımlarında sürdürülebilir ve yenilikçi ürünleriyle markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren katılımcılarını Altın Mıknatıs "Stant Tasarımı Ödülleri" ile ödüllendiriyor.
Sektördeki en efektif pazarlama araçlarından biri olan fuarlarda rekabet de yoğun bir şekilde yaşanmaya devam ediyor. Bu rekabetin içerisinde, farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stant tasarımları ürün ve hizmetlerin istenilen etkiyi bırakmaları için önemli bir fırsat görevi görüyor. 

Bağımsız jüri üyeleri fuar sırasında koridorları gezerek, kapalı oturumla katılımcı firmaları “Firmaların fuarda tanıttıkları malzemeleri ile stantlarında kurdukları bağlantı”, “Ürünün gösterilmek istenen niteliklerinin stant tasarımında vurgulanışı”, “Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda tasarımın akılcılığı ve fonksiyonelliği”, “Standın 3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi”, “Görsel malzeme kullanımındaki estetik” ve “Standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliği” kriterlerine göre değerlendirecek.

Ödül kategorilerinin yenilenlediği ödül programında 1.lik, 2.lik, 3.lük, Mansiyon ve ICA Group Teşvik Ödüllerinin yanısıra özel ödüller dikkat çekiyor. “Standında En İyi Ziyaretçi Etkileşimi”, “Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan Firma”, “Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan Firma” ve “Standında Sürdürülebilir Ürününü Sürdürülebilir Kriterlerle Sergileyen Firma” kategorilerinin kazananları sahiplerini ödül töreninde bulacak.

🏗️ YAPI MASTER CLASS – MİMARİ USTALIK SINIFLARI VE ÖZEL FUAR TURLARI

mimari-ustalik-(2).png
Sektörde dikkat çeken işleriyle bilinen mimarlar eşliğinde, “İş Birliği” ana teması etrafında, sohbet ederken yerinde uygulamalı ürünlerin öğrenildiği stant ziyaretleri gerçekleştireceğiniz etkileşimli bir fuar deneyimi sunan YAPI MASTER CLASS söyleşi ve turlarını Kaçırmayın! 6. yılında “Mimari Ustalık Sınıfları” 18, 19 ve 20 Nisan tarihlerinde fuar alanında gerçekleşecektir.


🗣️ YAPI TECH GARAGE START-UPLAR BULUŞMASI
ㅤㅤㅤㅤ
yapitechgarage.png
Geliştirdikleri yenilikçi ve sürdürülebilir ürünleriyle cesur işler yapan start-up’ları sektör ile buluşturuyoruz. Akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal ve artırılmış gerçeklik, yapı mobil uygulamaları, yapay zeka, nesnelerin internet, robotik ve üç boyutlu üretim, ileri dönüşüm, enerji etkin tasarım gibi yaklaşım ve teknolojilerle yapı sektörüne ilham veren girişimler ürünlerinin deneyimlenmesi için ektörde ezber bozan yeni nesil girişimciler fuarın son gününde sunumlarıyla Zirve Sahnesi’nde olacaklar.

DESTEKÇİLERİMİZ