16 - 19 Nisan 2025 • TÜYAP

Stant Rezervasyonu

Etkinlikler HakkındaYAPI FUARI 2024 Yenilikçi Yapısal Ürünler, Ezber Bozan İnşaat Uygulamaları, Tasarımın Geleceğini Şekillendiren Teknolojiler, Doğa Esaslı Mimari Çözümler ile Yapı Sektöründe İletişim ve Pazarlama Eğilimleri ETKİNLİK PROGRAMINDA ele alındı

Yapı, mimarlık, inşaat malzemeleri ve teknolojileri sektörlerinin bölgedeki en etkili ve en uzun soluklu platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında 46. yılında, sektörde tanınan ve başarılı projelere imza atmış mimarlarla iş birliği içinde bir etkinlik programıyla değerli içgörüleri, beklentileri ve sektördeki açıkları paylaşarak güne özel konuları sahnesine taşıdı.

Mimarlık, teknoloji, sürdürülebilirlik ve yapı malzemeleri konularında derinlemesine bilgiye sahip olan bu isimlerin rehberliğiyle şekillenen program içeriği bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek, yapı sektöründe yeni fikirlerin tanıtılmasına hizmet etmek amacıyla Yenilikçi Yapısal Ürünler, Ezber Bozan İnşaat Uygulamaları, Tasarımın Geleceğini Şekillendiren Teknolojiler, Doğa Esaslı Mimari Çözümler ile Yapı Sektöründe İletişim ve Pazarlama Eğilimleri odağında 70’i aşkın uzman isim ile Salon 5’te özel kurulan YAPI ARENA SAHNESİ’ndeydi.

Yapı Arena, konuşma sahnesi, networking salonu, mimari ustalık sınıfı, özel fuar turları buluşma noktası, canlı yayın röportaj köşesi ve teknolojik start-up bölümü gibi öğeleri içeren çok amaçlı bir etkileşim alanı sunarak fuar ziyaretçilerine ilham ve bağlantı imkanı sağladı.

Bu çerçevede Yapı Arena Sahnesi Konferans Panelleri, Mimari Ustalık Sınıfları ve Turları, Yapı Tech Garage Start-Uplar Buluşması ve Altın Mıknatıs Ödülleri olarak 4 farklı programa ev sahipliği yaptı.


🚀 YAPI ARENA SAHNESİ

“Ortak küratör” olarak sektörde aktif rol oynayan isimlerle Yapı Fuarı içerik ekibinin her günün konularını birlikte belirlediği Konferans Programı değerli içgörüleri, sektördeki gelişim ve dönüşüme dair beklentileri ve potansiyelleri paylaşarak, “İnovasyon”, “Teknoloji”, “Sürdürülebilirlik” ve “İletişim” başta olmak üzere mimarlık, mühendislik, planlama ve yapı malzemeleri konularında derinlemesine bir deneyimi izleyicileri ile paylaştı.


🏗️ YAPI MASTER CLASS – MİMARİ USTALIK SINIFLARI VE ÖZEL FUAR TURLARI

mimari-ustalik-(2).pngSektörde dikkat çeken işleriyle bilinen mimarlar eşliğinde, “İş Birliği” ana teması etrafında, sohbet edilip yerinde uygulamalı ürünlerin öğrenildiği stant ziyaretleri gerçekleştirilen bu etkileşimli fuar deneyimi 6. Yılında, 18, 19 ve 20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.🗣️ YAPI TECH GARAGE START-UPLAR BULUŞMASI
ㅤㅤㅤㅤ
yapitechgarage.png

Akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal ve artırılmış gerçeklik, yapı mobil uygulamaları, yapay zeka, nesnelerin internet, robotik ve üç boyutlu üretim, ileri dönüşüm, enerji etkin tasarım gibi ezber bozan yaklaşım ve teknolojilerle yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler sunarak alışılmışın dışında işler yapan start-up’lar sektör ile Yapı Arena Sahnesi’nde Maraton Sunumları ile buluştu.

🧲 ALTIN MIKNATIS STANT TASARIM ÖDÜLLERİ ㅤㅤㅤ
altin_miknatis_logo_tr-(1).jpgYapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 46. yılında fuarın klasiklerinden biri haline gelen "Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri" ile bu yıl da tasarımlarında inovasyon ve teknolojiyi iç içe kullanarak en etkin ziyaretçi deneyimini yaratan katılımcılarını ödüllendirdi.

DESTEKÇİLERİMİZ