Katılımcı Listesi TR

17 - 20 Nisan 2024 • TÜYAP

Stant RezervasyonuZiyaretçi Kaydı

Layher, Yapı Fuarı ve İKSD İş Birliği Kapsamında 2024 Fuarındaki Yerini Aldı

YAPIFUARI.COM.TR
Sektörün kilit oyuncuları şimdiden Yapı Fuarı 2024 için yerlerini alıyor.

Yapı Fuarı 2024 ve İKSD (İskele Kalıp Sanayicileri Derneği) iş birliği kapsamında fuarda olacak olan 17 iskele ve kalıp şirketinden biri olan Layher’in İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bülent Kocaöz, Layher’in faaliyetleri, fuarın İKSD ile olan iş birliği ve Yapı Fuarı’ndan beklentileri hakkında sorularımızı yanıtladı.

Yapı Fuarı’na katılma/ tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?

Parçası olduğumuz, Türkiye’de sektörümüzün en kapsamlı temsilcisi ve çatı kuruluşu durumunda olan İKSD ile Yapı Fuarı’nın düzenleyicisi ICA Events arasında varılan mutabakat ile, uzun zamandır katıldığımız ve emek verdiğimiz sektörel fuarımız, bu sene Yapı Fuarı çatısı altında, iskele kalıp firmalarına özel bir salonda düzenlenecek. Sektörün önde gelen oyuncularından biri olarak, bu etkinlikte olmaktan heyecan duyuyoruz. Yapı Fuarı’nın yıllara dayanan bilinirliği ve kitlesinin, bu yeni yapılanmada sektörümüze beklenen katkıyı sağlayacağını umuyoruz.

Fuarda hangi ürününüzü öne çıkaracaksınız/tanıtacaksınız? Ürününüz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Layher, temel motivasyonu inovasyon olan, sektörden aldığı geri dönüşleri yeni malzemeler ile tekrar sektörün hizmetine sunan öncü firmalardan biridir. Bunu yaparken de, her inovasyonun mevcut malzemeler ile kullanılabilir olması en temel motivasyondur. Bu fuarda da, iş ortaklarımızın elinde bulunan mevcut malzeme ile kullanılabilecek birçok yeniliği tanıtıyor olacağız. Bunlardan bazıları, yeni kiriş sistemimiz TwixBeam, cephe iskelesi kurulumunu kolaylaştıran Advance Guardrail System (AGS), ayrıca çatı ve sahne sistemlerimize yönelik birçok yeniliği standımızda bulabileceksiniz. Bunun yanında, Layher’in dijitalleşmeyi ön plana alan çalışmalarını da sergiliyor olacağız.

Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı'nı ziyaret etmeli?

Layher olarak, sektörel fuarları çok önemsiyoruz. Gerek pandemi, gerekse de başka organizasyonel eksiklikler yüzünden iskele kalıp sektörü, 2017 den bu yana ilk kez bu kadar yoğun katılım ile bir araya gelip, kendi sektöründeki ilerleme ve gelişmeleri, paydaşları ile paylaşma fırsatı bulacak. Yapı Fuarı’na büyük bir pozitif katkı yapacağına inandığımız bu ortaklaşma, bu yıl fuarı ziyaret için, paydaşlara çok önemli bir neden verecektir diye düşünüyorum.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yapı sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?

Türkiye’de son yıllarda yaşanan ekonomik gelişmeler, sektörün durağan hale gelmesinde önemli bir etken oldu. Bizim gibi pazar sınırları çizilmiş global markalar için, Türk müteahhitlik sektörünün aksiyonları, kendi aksiyonlarımızı belirlemede önemli bir etken oluyor. Temel amacımız, tüm bu zorluklara rağmen, ENR 250 sıralamasında dünyada firma sayısı itibarı ile 2. sırada bulunan müteahhitlik şirketlerimize, gerek lokalde gerekse globalde ihtiyaçları olan kapsamlı iskele hizmetini verebilmek.

Ürünlerini hedef pazarlarına ulaştırmak isteyen firmalar Yapı Fuarı’nı tercih ediyor. 2024’te onlara katılarak fuarın sunduğu fırsatlardan siz de faydalanın. Detaylı bilgi almak için bugün bize ulaşın.