Katılımcı Listesi TR

17 - 20 Nisan 2024 • TÜYAP

Stant RezervasyonuZiyaretçi Kaydı

Yapı Master Classes

Güne özel Tematik sohbetler, katılımcı stantlarında gerçekleştirilecek ürün uygulamaları ve malzeme bilgileri üzerine paydaşlarla söyleşileri kapsayan bu etkileşimli fuar deneyimini kaçırmayın!


YAPI MASTER CLASS – MİMARİ USTALIK SINIFLARI VE ÖZEL FUAR TURLARI NEDİR?

Sektör profesyonellerinden ön kayıt alınarak oluşturulan bir grupla, 3 gün boyunca mimarlar eşliğinde katılımcı stantlarının gezildiği, farklı konularda tematik sohbetlerin gerçekleştiği, üst düzey bilgi ve network kazanımını hedefleyen özel bir fuar turu projesidir.

17-20 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024 süresince, malzeme firmalarının standlarına yapılacak ziyaretleri ve usta mimarlar - mühendislerle söyleşiyi içeren özel programıyla Mimari Ustalık Sınıfları, beşinci kez ziyaretçilerle buluşuyor.

Bu yıl 6. yılında olan “Yapı Master Class - Mimari Ustalık Sınıfları ve Özel Fuar Turları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler ve usta mimar-mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sağlıyor.

Degostudio Kurucu Ortakları Özge Meriç ve Volkan Taşkın moderatörlüğünde 18, 19 ve 20 Nisan günlerinde gerçekleşecek tur ve söyleşilerden birine veya tümüne kayıt yaptıran ilgililer, Fuar Alanı içinde gün temasına uygun olarak firma standlarına ziyaret gerçekleştirecek.

YAPI MASTER CLASS TEMASI "İŞ BİRLİĞİ"

Yapı Master Class 2024 “İş birlikleri” teması ile yeni bir fuar dönemine başlıyor. 3 gün sürecek etkinlikte, iş birliği teması kariyer, sürdürülebilirlik ve yenilik alt başlıkları üzerinden konuklarla beraber masaya yatırılıyor; yapı sektörünün geleceğine dair yol haritaları belirleniyor.

Yerinde malzeme uygulamaları için yapılan stant ziyaretlerinde moderatörlere eşlik edecek ve ardından tematik söyleşi gerçekleştirecek uzman mimar ve mühendis isimler “İş Birliği” ana temasında konuşacak.

Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile tur katılımcılarına etkileşimli bir fuar deneyimi sunulurken, ziyaretler sonunda gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliklerin konukları olan usta mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı yaratılacak.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, ürün tedarikçilerini, satınalmacıları, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, mühendis ve malzeme uzmanları ile konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen sektör profesyonellerini Yapı Fuarı’na davet ediyor.

mic.png Başvuru koşullarına dair tüm detaylar aşağıda yer almaktadır. Detayları incelemeniz ardından ilgilendiğiniz sınıf turuna ya da tümüne başvurunuzu heyecanla bekliyoruz.

Ön koşul olarak şimdiden hatırlatalım, ücretsiz online davetiye formunu doldurmayı ve ziyaretçi kaydınızı oluşturmayı unutmayın!

"İŞ BİRLİKLERİ"

Uygarlık iş birlikleri üzerine kurulmuştur. Uygarlıkların tarihi aslında bir yanıyla iş birliklerinin tarihidir. Bu iş birliklerinin bozulması çoğu zaman kriz noktaları yaratmış, insanlık bu kriz noktalarından yeni iş birlikleri kurarak kurtulmuştur.

Fiziksel çevreyi de inşa eden yine bu iş birlikleri olmuştur. Bu iş birliklerinin kapsamı, teknoloji, sosyal ve ekonomik gerçeklikler, meslek tanımlarının değişmesi ve çeşitlenmesi ile yine ve yeniden tanımlansa da, iş birliğine olan ihtiyaç hiçbir zaman değişmemiştir. 21. yüzyılın ilk çeyreğinde de, artan çevre sorunları, dijitalleşen dünya, hızlanan iş ve sosyal hayat, yapı sektöründeki iş birliklerinin de yeniden tanımlanması ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Yapı Master Class 2024, üç günlük maratonda, iş birliklerinde yaşanan bu değişimin izini sürmeyi hedefliyor. Yapı sektöründe değişen iş birlikleri neler, hangi yeni iş birliklerine ihtiyacımız var ve meslek eğitimleri hangi olası iş birliklerinin kapısını aralıyor? Aldığımız eğitimler, kariyerlerimiz, mesleki ve kişisel alışkanlıklarımız, dünyaya bakışlarımız bu iş birliklerini nasıl etkiliyor? Bizler yeni iş birliklerine ne kadar açığız? Dikey ve hiyerarşik yapılanmaların yerini yatay ve dönüşen yapılanmalar alırken iş birliği kavramını yeniden nasıl ele almalıyız?

Bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını üç günlük maratonda konuklarımızdan dinliyoruz.

2024 Yapı Master Class Alt Temaları

Moderatörler: Özge MERİÇ & Volkan TAŞKIN – Degostudio Kurucu Ortakları

Mimarlıkta İş Birliği Aracı Olarak Teknoloji – 18 Nisan, Perşembe

Bu alt temada üç mimarın teknolojiyi merkeze alan kariyerlerini inceliyor ve süreçte yaşadıklarını, kurdukları iş birliklerini, mimarlık eğitiminin profesyonel hayatlarına kattığı değerleri kendilerinden dinliyoruz. Tasarım ve mimarlık eğitiminin iletişimde, iş birliklerini hayata geçirmede ve teknoloji merkezli sorunlara çözüm geliştirme konusundaki etkilerini irdeleyeceğiz.

Sürdürülebilir Tasarım için İş Birliği – 19 Nisan, Cuma

Bu alt temada yeşil yapılara odaklanan Master Class 2024, üç farklı meslek grubundan konukları ile yeşil ve sürdürülebilir tasarımları gerçekleştirmek için gerekli işbirliklerinin izini sürüyor. Su yönetimi, geri dönüştürülebilir yapım sistemleri ve yeşil yapı süreç danışmanı olan konuklarımız, sürdürülebilir fiziksel çevreleri tasarlamak ve hayata geçirmek için nasıl işbirliklerine ihtiyaç duyduğumuzu kendi deneyimleri üzerinden bize aktarıyor.

Olasılıklar Atlası – 20 Nisan, Cumartesi

Malzeme teknolojisinde yaşanan değişimler, sosyal etkilerin merkeze alındığı tasarım süreçleri, teknolojik gelişimleri merkeze alan girişimler ve daha fazlası… Yapı sektörü için olasılıklar hiç olmadığı kadar fazla ve bu olasılıklar denizinde hedefimize ulaşmak için yeni rotalara ve yeni işbirliklerine ihtiyacımız var. Olasılıklar Atlası, tasarımda ve yapıda yeninin rotasını girişimcilere, malzeme uzmanlarına, tasarımcılara soruyor, geleceğin haritasını çizmeye çalışıyor.
NEDEN KATILMALISINIZ?

Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün firma standlarına ziyaret gerçekleştiriyor ve ziyaretler sırasındaki yürüyüş boyunca konukların katılımıyla farklı tematik sohbetleri dinleme şansı yakalıyor. Ziyaretçiler, etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulurken onların deneyimlerinden faydalanıyor. Katılımcıların sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.


Mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren bir uzmansanız, kendi ofisinizi yöneten genç bir girişimciyseniz, ürün tedarikçisi, satınalmacı ya da pazarlamacıysanız, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden bir öğrenciyseniz, tasarım ve mühendislik disiplinlerinden birinde uzmansanız bu programa katılabilirsiniz.

HANGİ KATILIMCI STANTLARI GEZILECEK?

Yapı sektöründe sürdürülebilir uygulamaları ile dikkat çeken, yenilikçi malzeme odaklı, teknolojinin kolaylaştırıcı gücünden faydalanarak üretim ve tedarik zincirinde başarılı projeler geliştiren, global iş birlikleriyle tanınan öncü firmaların başarı hikayelerini dinleyecek ve yerinde sunumlarla temsil ettikleri ürün ve servis alanlarını deneyimleyeceğiz.


NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

YAPI MASTER CLASS BAŞVURU başlığı ile neslisah.sahin@icaevents.com.tr mail adresine aşağıdaki maddelerde yer alan tüm içeriklerin gönderilmesi gerekmektedir.

• Fuar Online Davetiyenizi şimdi alın. Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024'e online davetiye alınması zorunludur.
• Ziyaretçi kartınızın dijital kopyasını bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedin.
• Kendinizi, mesleğinizi ve ilgi alanlarınızı tanıttığınız özgeçmiş yazınızı hazırlayın. (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
• Katılmak istediğiniz günü seçin (biri, ikisi ya da her üçüne de başvurabilirsiniz.)
• Neden bu tur ve söyleşiye katılmak istediğinizi kısaca belirtin.

Başvurunuzu bekliyoruz!

Kişi sayısı:
Her gün için kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Önemli Notlar:
• Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
• Yapı Master Class’a katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
• Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine websitemizdeki ulaşım sekmesinden ulaşabilirsiniz.
• Katılımcılara sertifika verilecektir.
Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

DESTEKÇİLERİMİZ