Yapı Unplugged

42. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul Atölye Çalışması: "Yapı Unplugged 02"

42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında 20-21 Haziran tarihleri arasında Herkes İçin Mimarlık yürütücülüğünde bir atölye çalışması düzenlendi.

Konu

20-21 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan atölye çalışmasında fuar kurulumu sırasında ortaya çıkan "sunta, halı, keçe, seramik parçası, kova, ahşap palet vb." gibi atıkların ve kullanılmayan malzemelerin yeniden üretime dahil edilmesi planlanıyor. Ortaya çıkacak tasarım(lar) Herkes İçin Mimarlık'ın 2019 yılı yaz aylarında Erzurum Hınıs İlçesi Ketenci Köyü İlkokulu’nun ihtiyaçlarının karşılanması için hayata geçirilecek atölye çalışmasında değerlendirilecektir.

Kimler Katılabilir?

19-30 yaş aralığında olan (1 Ocak 1989-31 Aralık 2000), Türkiye’deki üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, şehir ve bölge planlama, endüstri ürünleri tasarımı, peyzaj mimarlığı, çevre tasarımı, inşaat mühendisliği bölümlerinde öğrenci ya da bu bölümlerden mezun kişiler atölye çalışmasına başvurabilir.

20-21 Haziran tarihleri arasında 2 gün boyunca sürecek atölye çalışmasında yarım günlük teorik ve tasarım çalışmasının ardından 1,5 günlük süre zarfında fuar alanında üretim yapıldı. Söz konusu adayların alet kullanımı konusunda daha önce edindikleri tecrübeler önemlidir.