Yapı Robot Zone

TASARLA TÜRET, ROBOTLA ÜRET!

Robotla üretim sürecini yerinde deneyimlemeye ve robot sohbetlerine hazır mısın?

Tasarım üretimi ve üretim tasarımının bütünleşmesi ile disiplinlerarası aktörlere dönüşen sektörün paydaşlarını neler bekliyor? Yaparak tasarlamanın keşfe açık analog dünyası ile dijital üretimin yüksek hassasiyetinin bir araya gelmesi yeni bir üretim pratiğini tanımlıyor.

FABB, bu yeni pratiğin paradigmaları ve getirdiği inovatif yöntemleri birlikte deneyimlemek üzere Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2019 kapsamında Tasarla Türet, Robotla Üret! projesinde çeşitli yerleştirmeler ve gerçek zamanlı mimari robotik mekan üretimi gerçekleştirdi.

Robotumuz “turuncu” fuar süresince konferans oturumlarının ve katılımcıların yeni teknolojilerinin ağırlandığı Yapı Arena yanında yer alan Yapı Robot Zone’da ahşap/tuğla blokları dizerek kendi mekanını üretti. Yine Yapı Robot Zone’da 19, 20, ve 21 Haziran günleri saat 11.00-12.00 arası robotik üretim süreçlerine dair bilgi alışverişi oldu.

Ayrıca Robotumuz “Turuncunun” çeşitli malzeme ve geometrilerde önceden ürettiği yerleştirmeleri de fuar alanında görüldü.