Yapı Masterclasses

USTA MİMARLAR VE MALZEME UZMANLARIYLA ÖZEL BULUŞMA:
MİMARİ USTALIK SINIFLARI
 
24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020 süresince 25-26-27 Ağustos günlerinde malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretleri ve usta mimarlar - mühendislerle söyleşiyi içeren özel programıyla Mimari Ustalık Sınıfları, üçüncü kez ziyaretçilerle buluşuyor.
 
Üçüncü yılında “Mimari Ustalık Sınıfları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler ve usta mimar-mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sağlıyor.
 
Nobon kurucusu Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde gerçekleşecek “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 5 standa ziyaret gerçekleştirecek.
 
Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile katılımcılara yerinde malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Ziyaretler sonunda YAPI SAHNESİ’nde gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulacak.
 
Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri ve malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlar ve mühendisleri Yapı Fuarı’na davet ediyor.
 
Katılımcıların gün sonunda sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.
 
USTA MİMARLAR, MÜHENDİSLER VE MALZEME UZMANLARIYLA ÖZEL BULUŞMA
 
“Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 5 standa ziyaret gerçekleştiriyor ve ziyaretler sırasındaki yürüyüş boyunca konukların katılımıyla farklı tematik sohbetleri dinleme şansı yakalıyor. Ziyaretçiler, etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulurken onların deneyimlerinden faydalanıyor.
 
Yarışmalar ve Gerçekleştirmeler
 
25 Ağustos Salı günü, YAPI MASTERCLASS / Yarışmalar & Gerçekleştirmeler teması kapsamında; Mimar Ömer Selçuk Baz ve Mimar Yağmur Yıldırım’ı ağırlayacağız. Çeşitli mimari proje yarışmalarında birçok birinciliği olan Ömer Selçuk Baz ile yarışma sürecinin sonlanmasından yapı inşaatının bitimine kadar geçen süreci, sürece dahil olan mühendislerle konuşacağız. Ayrıca Mimar Yağmur Yıldırım ile “Cinsiyet Çalışmaları ve Mimarlık” başlığı altında güncel mimarlık kültüründe cinsiyet çalışmalarının mimarlığa dair düşüncelere getirdiği açılım ve bunun gündelik hayata yansımaları üzerine sohbet gerçekleştireceğiz. 
 
Sayısal Tasarım ve Yapı Üretimi

26 Ağustos Çarşamba günü, YAPI MASTERCLASS / Sayısal Tasarım ve Yapı Üretimi teması kapsamında Mimar Salih Küçüktuna, inşaat mühendisi Ümit Özkan ve Mimar Samim Magriso’yu ağırlayacağız. Sayısal tasarım denemeleri ile Salih Küçüktuna, yenilikçi süreçleri yapı üretimine dahil ediyor. Projelerin hayata geçmesi için gerekli iş birliklerini inşaat mühendisi Ümit Özkan’ın katılımıyla konuşacağız.
 
Mimar Samim Magriso ise “Sosyal Medya ve Mimarlık” başlığı altında, sosyal medyada mimar ile mimarlık temsillerinin mimarlığın deneyimlenmesine ve mimarlık kültürüne getirdikleri ve götürdüklerine dair bir konuşma yapacak.
 
Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı
 
27 Ağustos Perşembe günü, YAPI MASTERCLASS / Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı teması kapsamında Mimar Deniz Aslan, Mimar ve Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ile Mimar Volkan Taşkın’ı ağırlayacağız. Türkiye’nin önde gelen tasarım ofislerinden DS Mimarlık’ın Sevim Aslan ile kurucularından olan Deniz Aslan ve aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğu ile peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılım üzerine konuşacağız.
 
Ayrıca Mimar Volkan Taşkın ile “Kamu Kurumları ve Mimarlık” başlığı altında, kamu yapılarının elde edilmesinde, mimar ve kamu kurumu temsilcilerinin ilişkilerine ve proje elde etme ve inşa süreçlerine dair sohbet gerçekleştireceğiz.
  
KATILMAK İÇİN KAYIT OLUN!
 
Kişi sayısı:
Her gün için 20 kişi ile sınırlıdır.
 
Başvuru şekli:
Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020'ye online kayıt olunması zorunludur.
 
“Yapı Masterclass Kayıt Talebi” başlıklı eposta ile  content@hyve.group adresine gönderilmesi istenenler:
  • Yapı Fuarı ziyaretçi kartınızın dijital kopyası
  • Özgeçmiş (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
  • Katılmak istenilen mimari ustalık sınıfı gününün belirtilmesi
Önemli Notlar:
  • Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
  • Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
  • Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri
    24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Katılımcılara sertifika verilecektir. 
  • Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.