Etkinlikler Hakkında

Türkiye’de inşaat sektörü, ülkenin mevcut ekonomik gelişimindeki en büyük rol sahiplerinden biri; YAPI FUARI – TURKEYBUILD ISTANBUL da 40 yıldır yeni iş fırsatları yaratarak ve bilgi aktarımı sağlayarak bu büyümeye katkı sağlıyor.


Bölgedeki en yeni yapı sektörü ürün ve hizmetlerinin sergilenmesi ve takip edilmesi için olanak sağlamasının yanında YAPI FUARI – TURKEYBUILD ISTANBUL aynı zamanda içeriğiyle yaratıcı ve yatırımcı zihinler arasında köprü oluşturan aktivitelerle destekleniyor.
 
YAPI FUARI – TURKEYBUILD ISTANBUL, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Bu hedefle birlikte Turkeybuild Istanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak adına iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor.
 
YAPI FUARI – TURKEYBUILD ISTANBUL, yetkin içerik programı sayesinde kamu sektöründen özel sektöre, akademi ve STK’lara kadar sektörün ihtiyacı olan tüm güncel bilgileri edinmeyi hedefliyor. 42 yıldır alanındaki tek fuar olan YAPI FUARI – TURKEYBUILD ISTANBUL, sektördeki tüm pay sahiplerini mevcut konular ve inovasyonlar etrafında tek bir çatı altında toplamaya devam ediyor.
 

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2019 Gündem Konuları;

 

Bu yıl Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, şu sorulara cevap arıyor:
  • 80.000’I aşkın ulusalı ve uluslararası ziyaretçinin böylesine büyük bir fuarda görmek istediği ne? (Yeni ürün ve teknolojiler)
  • Sektörün tüm ürün gruplarını temsil eden 1000’e yakın katılımcı firma işletmelerinde nasıl farklılaşır? (İnovasyon)
  • Sektörün nitelikli büyümesinde ve gelişmesinde başarının ipuçları nedir? (İhracat)
  • Her yıl değişen küresel ve yerel ekonomik dengelerin sonucu Pazar eğilimleri nedir, ve desteklemek için ne yapılmalıdır? (Renovasyon, Turizm Yatırımları)
  • Geleceğin karar vericilerinin üniversiteden sonraki ikinci okulu Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul olarak ne tip olanaklar sunabiliriz? (Yerinde öğrenme ve deneyim)
42 yıllık deneyimle ve sektör büyümesindeki rolüyle Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Türkiye’nin yapı dünyasındaki ihracat ve ortaklıklar geliştirmede bağlayıcı ve güçleri birleştirici platform olmayı vaad ediyor.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 5 gün boyunca 5 farklı temada gündem buluşmalarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca yerinde deneyim ve öğrenimle de fuarı renklendirecek etkinlikler yer alacak.

Deneyim ve öğrenime renk katacak fuar paralelinde kurgulanan etkinlikler ise şöyle:

Yapı Arena, mimari ve iş odaklı panellere, ortaklığa yönelik oturumlara, yeni tasarım ve teknoloji araçlarının sohbetlerine ve “ilham verici” anahtar konuşmacı konferanslarına ev sahipliği yapacak.

Yapı Arena aynı zamanda “İnovasyon” odaklı Yapı Innovation Stage bölümüyle de sahnesini, 2019 yılının yeni ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı canlı sunum ve seminerlere ayıracak.

Yapı Masterclass; İç mimari, yalıtım ve yapı malzemesi, cephe ve doğrama, kaba yapı ve şantiye grubu ürünleri olmak üzere 4 güne özel tasarlanan farklı ziyaretçi gruplarının ilgi ve çalışma alanlarını kesiştiren moderator eşliğindeki mimari ustalık sınıfları düzenlenecek. İlgili ürün gruplarında gezilecek standlar sonrasında günün master mimarları ve onların içmimar, makine mühendisi, inşaat mühendisi ve plancı gibi proje paydaşlarının eşlik ettiği söyleşiler sınıflara katılan özel ziyaretçi gruplarıyla gerçekleşecek.
 
Yapı Robot Zone; “Tasarla Türet, Robotla Üret!” çağrısıyla fuar boyunca eş zamanlı olarak robotik üretim ve sohbetlerine Fabb iş birliğiyle ev sahipliği yapacak.
 
Yapı VR Home; Hayalimizdeki mekanları ve Mars’taki evimizde yaşamayı deneyimleyeceğimiz çalışma, Garage Atlas iş birliğinde yaratılacak.
 
Yapı Unplugged 02 Atölyesi; Genç profesyonellere, yeni mezunlara ve öğrencilere malzemeyi tanıyarak yerinde deneyim boyutu kazandıran, aynı zamanda mimarlık, yaratıcı düşünce ve katılımcı tasarım üzerinden sosyal sorumluluk yükleyen yaz okulu atölyesinde, fuar kurulumundan çıkan atıklardan fuar boyunca modüller üretilecek.