Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022 etkinlik programı sürdürülebilirlik, verimlilik, teknoloji ve ilham odaklı buluşmalara ev sahipliği yaptı.
 
 


Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul olarak 44. yılımızda, kapsamlı bir etkinlik programıyla sektörün gündemdeki konuları, alternatif yapı trendlerini ve sürdürülebilir malzeme ile yenilikçi inşaat uygulamalarının ipuçlarını konuştuk. 4 gün boyunca tüm dünyadan gelen katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlarken ısıtma, soğutma, aydınlatma ve diğer tüketimleri için çok düşük miktarda enerji ihtiyacı olan ve bu ihtiyacını da tamamen yenilenebilir kaynaklarından temin eden yeni nesil “Sıfır Enerji Binalar” konusunda düzenlenecek ZeroBuild Sıfır Enerji Binalar Zirvesi’nin Türkiye bölümüne de ev sahipliği yaptı.

4 gün boyunca ZeroBuild Summit 2022 programına eş zamanlı olarak akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal ve artırılmış gerçeklik, yapı mobil uygulamaları, yapay zeka, nesnelerin internet, robotik ve üç boyutlu üretim, ileri dönüşüm, enerji etkin tasarım gibi yenilikçi yaklaşım ve sürdürülebilir teknolojilerle cesur işler yapan start-up’ları Yapı Tech Garage’da sektör ile buluşturduk. Yapı Mimari Ustalık Sınıfları ve Özel Fuar Turları ile sektörde dikkat çeken işleriyle takip edilen, yenilikçi mimarlar eşliğinde, ziyaretçiler derinlemesine bir fuar turu yaparken “sürdürülebilir mimarlık”, “enerji etkin yapı malzemeleri” ve “yeni tasarım trendleri” üzerine sohbet edip bu etkileşimli fuar deneyimi sayesinde yerinde uygulamalı ürünlerin öğrenildiği stant ziyaretleri gerçekleştirdiler. 
Katılımcı firmalarımız Yapı Malzeme ve Mimarlık Söyleşileri’yle ziyaretçilerle buluşup, Yapı sistemlerinde inovasyon, Ar-ge yatırımlarında yenilikçi teknolojiler, yeni nesil inşaat malzemeleri gibi sektörün her daim radarında olan konuları sahadan deneyimleriyle paylaştı.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, stant tasarımlarında sürdürülebilir ve yenilikçi ürünleriyle markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren katılımcılarını Altın Mıknatıs "Stant Tasarımı Ödülleri" ile ödüllendirdi.

2023 yılında 45. kez düzenlenecek olan Yapı Fuarı sektörün tüm aktörlerini ve profesyonel ziyaretçileri tek çatı altında toplayan en önemli platform olacağını tekrar ispatladı.