Yapı Fuarı İstanbul 2019 Uluslararası Ziyaretçi Oranında %32’lik bir Artış Gördü


Türkiye’nin ve bölgenin inşaat sektöründeki lider fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2019 bu sene de yeni başarılara imza attı. Dünyanın en büyük 5 yapı fuarından biri olarak görülen fuar, 12 ülkeden 553 katılımcıyı, ve 30’dan fazla etkinlik kapsamında 90’ı aşkın uzman konuşmacıyı ağırladı.


Yerli katılımcılarına sunduğu ihracat fırsatlarını her yıl artıran Yapı Fuarı bu yıl uluslararası ziyaretçi oranında %32’lik bir artış gördü. Toplamda 68.738 ziyaretçi yeni ürün ve hizmetleri keşfetmek ve sektördeki inovasyonları görmek için TÜYAP’a akın etti.Fuar aynı zamanda, Cezayir, Azerbaycan, Gürcistan, Almanya, Irak, Fas, Filistin, Suudi Arabistan, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya ve Hindistan’ın da dahil olduğu birçok ülkeden 240 yabancı alıcıyı misafir etti. Katılıcımlar, alıcılar ve ziyaretçiler ITE Connect uygulaması sayesinde fuar öncesinde toplantılarını ayarlayabildiler ve fuar esnasında 1.200’den fazla B2B toplantı gerçekleştirdiler.

Sektördeki bilgi akışını geliştirmeyi ve yeni iş fırsatları yaratmayı bir görev edinen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında, 5 gün boyunca 5 farklı temada birçok panel, seminer ve interaktif etkinlik de gerçekleşti. Bu yılın uzman konuşmacılarından biri olan ve Yapı Arena’da “Su Kentleri” adlı konuşmasında insan ve çevre etkileşimi gibi konulara değinen NLÉ’nin kurucusu Kunle Adeyemi “İnsanlığın çevre ile ilişkisi mega kentlerde ve büyük topluluklarda paralel şekilde artıyor. Kentleşme, iklim değişiklikleri ve farklılık gösteren büyük kent sorunları ile başa çıkmak gerekiyor. Dijital teknolojiler, mimari süreçler ve üretimde, değer kattıkları ve çözümlere destek oldukları derecede önemli bir rol oynuyor” dedi.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, 18-22 Nisan tarihlerinde geri dönüyor! Siz de sektörün dünyadaki en prestijli etkinliklerinden birinde yer almak için bugün bize ulaşın.
Geri