Katılımcı Listesi TR

17 - 20 Nisan 2024 • TÜYAP

Stant RezervasyonuZiyaretçi Kaydı

2023 Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri


Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 45. yılında fuarın klasiklerinden biri haline gelen "Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri" ile bu yıl da tasarımlarında inovasyon ve teknolojiyi iç içe kullanarak en etkin ziyaretçi deneyimini yaratan katılımcılarını ödüllendirdi.

Sektördeki en efektif pazarlama araçlarından biri olan fuarlarda rekabet de yoğun bir şekilde yaşanmaya devam ediyor. Bu rekabetin içerisinde, farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stant tasarımları ürün ve hizmetlerin istenilen etkiyi bırakmaları için önemli bir fırsat görevi görüyor.

Bu vizyon ile stant tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar, bir Yapı Fuarı geleneği olan prestijli Altın Mıknatıs Ödülü’ne uzandı.

26 Nisan 2023 tarihinde bağımsız jüri üyeleri fuar sırasında koridorları gezerek, kapalı oturumla katılımcı firmaları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirdi:
  • Firmaların fuarda tanıttıkları malzemeleri ile stantlarında kurdukları bağlantı
  • Ürünün gösterilmek istenen niteliklerinin stant tasarımında vurgulanışı
  • Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda tasarımın akılcılığı ve fonksiyonelliği
  • Standın 3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi
  • Görsel malzeme kullanımındaki estetik
  • Standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliği
odul_toreni.jpg


27 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen Ödül Töreninde Altın Mıknatıs "Stant Tasarımı Ödülleri"ni kazananlar:

kazananlar.jpg


• 1.lik Ödülü

DEREVO DIŞ TİCARET A.Ş.


Stant tasarımcısı: MİMAR BAHADIR ÖZCAN

derevo-(1).jpgJüri heyetinin genel değerlendirmesi:

Malzemenin mekanla ilişkisinden ürün ve mesajının anlaşılması, dolayısıyla kriterlerden biri olan ürünün 3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, niteliklerini yalın bir tasarım diliyle vurgulanması ve standın ürünle kurduğu bağlantının başarılı bulunmasi dikkate alındı. Ürün ailesi ve kategorilerinin sunumunun yalınlığı, dar alanda ferah çözümlemeler, aydınlık ve davetkar yerleşim ile transparan bir deneyim sunması nedeniyle 1.lik ödülüne layık görülmüştür.

• 2.lik Ödülü

AKDAĞ MİNERAL TAŞYÜNÜ

Stant tasarımcısı: NEHİR DİZAYN – AKDAĞ YALITIM


akdag.jpg

Jüri heyetinin genel değerlendirmesi:

Firmanın sunduğu ürünün çıktısını stant tasarımına yansıtması, elde edilecek sonucu ziyaretçiler ve katılımcılarla sade ama net bir şekilde aktarabilmesi, stant renginin malzemeyi ortaya çıkarması, Ziyaretçi etkileşimi için deneyim alanlarının maksimum seviyede kullanılması ve malzemenin teknolojisinin fonksiyonellikte tutarlı bir formatta aktarılmasından dolayı 2.'lik ödülüne layık görülmüştür.

• 3.lük Ödülü

TANTIMBER - TANWOOD ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.


Stant tasarımcısı: ÇOLAKOĞLU MİMARLIK

tantimber.jpg

Jüri heyetinin genel değerlendirmesi:

Alanın efektif olarak kullanımı ve iddialı bir stant içinde ürünün kaybolmayışı, ürünlerin stant tasarımına iyi entegre edilmiş olması, ürünü öne çıkaran iyi çözülmüş bir aydınlatmanın tasarlanması, yine malzemeyi öne çıkartacak renk kombinasyonları ve iddialı renklerin kullanımının dengeli yerleşimi nedeniyle 3. Ödülü’ne layık görülmüştür.

• Mansiyon

WİNSA PVC PENCERE VE KAPI SİSTEMLERİ


Stand tasarımcısı: NADA TASARIM


winsa.jpg

Jüri heyetinin genel değerlendirmesi:

Ziyaretçileri kendine davet eden, küçük mekanda etkili ve işlevsel stant tasarımı ile dikkat çeken, grafiklerini ve ürünlerini başarıyla harmanlayarak etkili bir atmosfer sunan yaklaşımı nedeniyle Mansiyon’a layık görülmüştür.


• Özel Ödül “Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan Firma”

İSTON A.Ş.


Stant tasarımcısı: İSTON A.Ş.


iston.jpg

Jüri heyetinin genel değerlendirmesi:

Sunduğu çözümleri anlatan davetkar uygulamalarıyla, ürünleri olarak sunulan teknolojinin akılcı performansıyla ve teknolojinin kamu yararına kullanıldığı tasarımları anlamlı ve değerli ifade eden atmosferi ile Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

• Özel Ödül “Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan Firma”

ONUR KİREMİT


Stand tasarımcısı: ONUR GRUP


onur.jpg

Jüri heyetinin genel değerlendirmesi:

Odaklandıkları malzemenin stant içindeki basit anlatımı, ürün ailesinin fonksiyonel yapısınının ulaşılabilirliği, ürün ailesinin teknik yapısının uygulandığı ifade dilinin aktarımı ve grafik dili ile standın kendisini yaratıcı bir mekan kurgulayarak paylaşan tasarımı nedeniyle Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

• ICA EVENTS TEŞVİK ÖDÜLÜ

GEOCLAY MADENCİLİK


Stand tasarımcısı: SİTE TASARIM

geoclay.jpg

DESTEKÇİLERİMİZ