Katılımcı Listesi TR

17 - 20 Nisan 2024 • TÜYAP

Stant RezervasyonuZiyaretçi Kaydı

Altın Mıknatıs Stant Tasarım ÖdülleriYapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı 46. Yılında tasarımlarında sürdürülebilir öğeler, inovasyon ve teknolojiyi iç içe kullanarak en etkin ziyaretçi deneyimini yaratan katılımcı firmalarını bu yıl da Altın Mıknatıs “Stant Tasarım Ödülleri” ile ödüllendiriyor.

Katılımcı Stantlarının fuarlarda firmalarının vizyonunu, ürününü, verdiği hizmeti en efektif şekilde yansıtması daha güçlü ziyaretçi etkileşimini ve bunun sonucunda fuarların ana amacı olan ticari iş birlikleri yaratılmasını sağlayarak başarıyı beraberinde getiriyor.

Bu vizyon ile stant tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar, bir Yapı Fuarı geleneği olan prestijli Altın Mıknatıs Ödülü’ne uzanıyor.

🌱 ÇEVREYE DUYARLI TASARIM VE FONKSİYONU ÖNE ÇIKARANLAR İLE ZİYARETÇİ ETKİLEŞİMİNİ ARTIRAN STANTLAR DİKKAT ÇEKİYOR!

En efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olan fuarlar, sektör firmaları ve profesyonelleri için yatırımın geri dönüşü yüksek beklenen platformları arasındadır. Rekabetin yoğun şekilde yaşandığı bu platformda, ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlanmasında fiziki olarak farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stant tasarımı firmaların büyük etki bırakması için kullanılan araçlardan biridir. Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda akılcı, fonksiyonel ve estetik tasarlanan stantlarda ürün ile kurduğu bağlantı, ürünün belirtilmek istenen niteliklerinin en iyi şekilde vurgulanması ve üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi dikkat çeken özelliklerdir.

Mimar, içmimar, inşaat mühendisi, endüstriyel tasarımcı ve grafik tasarımcı uzmanlar oluşan bağımsız jüri üyeleri fuar sırasında koridorları gezerek, kapalı oturumla katılımcı firmaları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirecek:

❯ Firmaların fuarda tanıttıkları malzemeleri ile stantlarında kurdukları bağlantı
❯ Ürünün gösterilmek istenen niteliklerinin stant tasarımında vurgulanışı
❯ Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda tasarımın akılcılığı ve fonksiyonelliği
❯ Standın 3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi
❯ Görsel malzeme kullanımındaki estetik
❯ Standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliği

Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri, YAPI FUARI - TURKEYBUILD’de fuarda stantlarıyla bulunan malzeme üreticisi katılımcı firmalar arasında düzenlenmektedir.

Standın, daha önceki YAPI FUARI - TURKEYBUILD’de ödül almış olması tekrar değerlendirmeye alınmasına engel değildir.

🏆️ STANDINIZLA FARKLILAŞIN, ÖZELLEŞMİŞ ÖDÜL KATEGORİLERİNDEN BİRİNDE YERİNİZİ ALIN!

Yapı Fuarı, her sene yeni kategoriler ekleyerek hem katılımcı firmalarda farkındalık yaratmayı, hem sektörel duyarlılık ve tasarım odaklı işleyişin gücünü göstermeyi, hem de fuarcılık eğilimlerini sergilemeyi hedefliyor.

Bu yıl itibariyle eklenen yeni ve özel kategorilerdeki ödüller ile çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim değerlerini sürdürülebilir kılan, girişimlerini kutlayan firmalar ön plana çıkabilecek. Bu kıstasları ürünleriyle birlikte stant tasarımlarında vurgulayan firmalar, bütüncül yaklaşımlarını ziyaretçilerle buluşturmuş olacak.

Yapısal çevrenin duyarlı ve nitelikli gelişimindeki katkılar adına tüketici refahını destekleyecek yeni ürünler ve hizmetleriniz varsa, sürdürülebilir teknoloji çözümleri sunuyorsanız, “Etkili Amaca Yönelik Pazarlama” yöntemlerinden biri olarak bu kurumsal değerlerinizi Fuar Standınızla yansıtın!

Ödül Kategorileri ise şöyle:

• 1.lik Ödülü
• 2.lik Ödülü
• 3.lük Ödülü
• Mansiyon
• ICA Group Teşvik Ödülü
• Özel Ödüller
“Standında En İyi Ziyaretçi Etkileşimi”
“Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan Firma”
“Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan Firma”
“Standında Sürdürülebilir Ürününü Sürdürülebilir Kriterlerle Sergileyen Firma”


Ödül Töreni:
Bağımsız jüri heyeti fuarın ilk günü olan 17 Nisan’da değerlendirmelerini yapacak, 18 Nisan günü ise kazanan firmalar ödüllendirilecek. Ödül Töreni, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul içinde Salon 5’de yer alan Yapı Fuarı Etkinlik Sahnesi’nde gerçekleşecektir.

Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri Geçen Yılın Kazananları
🔍️ Altın Mıknatıs Jüri Üyelerinden Ödül için İpuçları
Bir kaç yıldır üst üste bu yarışmada jüri üyesiyim. Her yıl giderek gelişen tasarımların Fuara katılımından hoşnut oluyorum. Dikkat çeken bir tasarım; ürünü iyi anlatan, yenilikçi, inovatif düşünceler içeren aynı zamanda sağlam bir taşıyıcısı olan Fuar genelinde iyi konumlanmış, göz dolduran, dikkat çekici bir stant olmalı.Mutlaka bu düzeyde stantlar olacaktır.
Firmaların bu fuara olan ilgisini biliyorum ve bu yıl da bu kalitede stantlarla karşılaşmayı umuyorum.


Gülsün Yaşin Arslanoğlu
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi - Altın Mıknatıs 2019 Jüri Üyesi

Fuarlar ortaya çıktıkları ilk günden beri ticari yaşamın önemli buluşma alanları oldu. Bugün gelişen çok sayıda yeni mecra ve oluşan farklı platformlara rağmen fuarcılık hâlâ önemli bir işlev görüyor. Bununla birlikte, Yapı Fuarı İstanbul da sektöre yön veren ve İstanbul'un önemli fuarlarından biridir. Türkiye için fuarcılık; hem ülkede hem de ülkenin hedef pazarlarındaki fuarlara katılımı, ülke algısı, uluslararası alandaki ilişkileri ve sektör açısından dönüş alma aracı olarak en etkili alanlardan biridir. Yapı Fuarı; yeni fikirler edinme, sektördeki firmaların ne tür kültürel değerlere ve varlıklara sahip olduklarını fark etme, sahip olunan değerleri bir ürüne dönüştürüp nasıl pazara sunacağını görme açısından imkân sağlamaktadır. Bu seneki fuardan beklentim ise; üreticiden, son kullanıcıya ışık tutacak doğru ürünlerin, doğru tasarımlarla sergilenmesidir.

Fuar standı firmanın kartviziti gibidir. Büyüklüğü ve tasarımı ile ürün kimliğini ve firmanın önemini yansıtır. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar kusursuz olmalı, ziyaretçinin bütün duyularına hitap etmelidir. Etkileyici bir fuar standı ise; abartı olmadan, çekici olmalıdır. Amaç ürünü sergilemekse, stant tasarımı ürünü gölgede bırakmamalıdır. Tüketici açısından, bir nevi aktivite ve eğitim alanı olarak algılanması doğrultusunda doğru tasarımlar ve içeriklerle oluşturulmalıdır.

Gül Merve Yılmazer
TMMOB İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Başkanı - Altın Mıknatıs 2019-2020-2021 Jüri Üyesi
Öncelikle, ülkemizde yapı sektörünün en köklü fuarı olarak nitelendirebileceğimiz Yapı Fuarı ile bu yıl da bizi buluşturan ITE Turkey'e ve emeği geçen herkese kendi adıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Bir stant her şeyden önce temsil ettiği markanın hikayesi ile bütünleşmiş olmalıdır. Yaratıcı ve merak uyandırıcı olması da elbette ki diğer tüm beklentiler arasında başı çekiyor. Henüz denenmemişi deneyen, ziyaretçilere farklı bir tecrübe yaşatan stantlara ve bu tür tasarımları destekleyen, yenilikçi markalara bakış açım her zaman pozitif yönde olmuştur.

2019 Altın Mıknatıs Stand Tasarımı Ödülleri'nde jüri üyesi olarak, benim için değerli bu kriterler doğrultusunda, objektif bir yaklaşımla tüm stantları heyecanla inceleyeceğim.


Renda Helin Çilalioğlu Çizer
Y. İç Mimar, Renda Helin Design & Interiors Kurucusu - Altın Mıknatıs 2019-2020-2021 Jüri Üyesi
"Öncelikle stant ve stant tasarımların bir çok fonksiyonu var. Ürünü öne çıkaran, ürünün hem teknik hem estetik hem de yapısal ögelerini nihai kullanıcı veya aradaki ikili iş görüşmeleri (B2B) alanında tedarikçi firmalarına ulaştıran, getirdiği faydayı, teknolojiyi, inovasyonu, tasarım dilini aktarabilme kabiliyetine sahip olan stantlar görmek istiyoruz.

Hem de stantların kendi içinde sergileme ve sunum dışında ürüne çok ciddi bir değer katan ve değer zincirinin son halkalarından biri olan nihai müşteri ve tedarikçiyle buluşturan bir platformda nasıl aktarıldığı, bu aktarım dilinin içerde nasıl bir konforla birleştiği, ürünü ne kadar karşı tarafa transfer edebildiği, deneyim tarafında ürün ile satın almacı ve müşteri arasında bu ilişkiler ağını stant içinde nasıl çözdüğü marka ile ilişkisi dar, geniş veya büyük ölçekteki stantlar farketmez, bütün o ölçek içerisinde ürün ailesi ve ürün ailesinin kendi performansı ile sunum-mekan ilişkisi içerisinde en ideal optimum çözümü nasıl yaptıklarına ben bakmak isterim.

Tüm bu bakışlar içerisinde tabii ki doğal olarak, bu işlevsel bakışın içerisinde, bu stant uygulamasının birleştiği kavramsal dilin, ürün ailesi ile hedef pazarlar ile müşterinin zihnine aktarılacak olan konumlanacak olan imaj ile marka vaadi ile ve sektör ile nasıl ilişkilendirildiğine de bakmak lazım. Bütün bunlar içerisindeler bu optimum ilişkiler ağı ve maksimum yaratıcılık benim için ölçüm kriterleri. Ben bu çerçevede değerler isteyeceğim."

Sertaç Ersayın
Endüstriyel Tasarımcı, ETMK Başkanı, Yaratıcı Endüstriler Konsey Başkanı, Re/form/ist Kurucusu - Altın Mıknatıs 2019-2022-2023 Jüri Üyesi