Yapı Masterclasses

USTA MİMARLAR VE MALZEME UZMANLARIYLA ÖZEL BULUŞMA:
MİMARİ USTALIK SINIFLAR
 
6 – 9 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021 süresince, malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretleri ve usta mimarlar - mühendislerle söyleşiyi içeren özel programıyla Mimari Ustalık Sınıfları, üçüncü kez ziyaretçilerle buluşuyor.
 
Üçüncü yılında “Mimari Ustalık Sınıfları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler ve usta mimar-mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sağlıyor.
 
Nobon kurucusu Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde gerçekleşecek “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 6 standa ziyaret gerçekleştirecek.
 
Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile katılımcılara yerinde malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Ziyaretler sonunda YAPI ARENA SAHNESİNDE gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulacak.
 
Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri ve malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlar ve mühendisleri Yapı Fuarı’na davet ediyor.
 
Katılımcıların sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.
 
USTA MİMARLAR, MÜHENDİSLER VE MALZEME UZMANLARIYLA ÖZEL BULUŞMA
 
“Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 6 standa ziyaret gerçekleştiriyor ve ziyaretler sırasındaki yürüyüş boyunca konukların katılımıyla farklı tematik sohbetleri dinleme şansı yakalıyor. Ziyaretçiler, etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulurken onların deneyimlerinden faydalanıyor.


 İklim, Çevre ve Dijital Üretim
7 Nisan’da gerçekleşecek YAPI MASTERCLASS / İklim, Çevre ve Sayısal Üretim teması kapsamında Mimar Salih Küçüktuna, inşaat mühendisi Ümit Özkan ve Mimar Volkan Taşkın’ı ağırlayacağız. Sayısal tasarım denemeleri ile Salih Küçüktuna, yenilikçi süreçleri yapı üretimine dahil ediyor. Projelerin hayata geçmesi için inşaat mühendisi Ümit Özkan ile iş birliği yapıyor. Konuklarımızla iklim krizinin etkileri her geçen gün daha açık görünür olurken çevre ve mimarlık ilişkisini ve yeni nesil tasarlama ve üretim pratiklerini konuşacağız.

 
Salgınlar ve Dirençli Kamusal Alanlar
8 Nisan’da gerçekleşecek YAPI MASTERCLASS / Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı teması kapsamında Mimar Deniz Aslan, Mimar ve Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ve Mimar Samim Magriso’yu ağırlayacağız.Türkiye’nin önde gelen tasarım ofislerinden DS Mimarlık’ın Sevim Aslan ile kurucularından olan Deniz Aslan ve aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğu ile peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılım üzerine konuşacağız. Açık alanlarda bulunmanın ve mesafeli buluşmaların ne kadar önemli olduğunu öğreten pandemi süreci sonrasında dirençli kamusal alanların işlevlendirme ve malzeme desteği ile nasıl kurgulanabileceğini tartışacağız.
  
KATILMAK İÇİN KAYIT OLUN!
 
Kişi sayısı:
Her gün için 15 kişi ile sınırlıdır.
 
Başvuru şekli:
Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021'e ücretsiz online davetiye alınması zorunludur.
 
“Yapı Masterclass Kayıt Talebi” başlıklı eposta ile  content@hyve.group adresine gönderilmesi istenenler:
  • Yapı Fuarı ziyaretçi kartınızın dijital kopyası
  • Özgeçmiş (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
  • Katılmak istenilen mimari ustalık sınıfı gününün belirtilmesi
  • Neden bu sınıfa katılmak istediğinize dair kısa bir açıklama yazısı
 
Önemli Notlar:
  • Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
  • Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
  • Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri
    06-09 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Katılımcılara sertifika verilecektir. 

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.