Altın Mıknatıs "Stand Tasarımı Ödülleri"

En efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olan fuarlar, sektör firmaları ve profesyonelleri için yatırımın geri dönüşü yüksek beklenen platformları arasındadır. Rekabetin yoğun şekilde yaşandığı bu platformda, ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlanmasında fiziki olarak farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stand tasarımı firmaların büyük etki bırakması için kullanılan araçlardan biridir. Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda akılcı, fonksiyonel ve estetik tasarlanan standlarda ürün ile kurduğu bağlantı, ürünün belirtilmek istenen niteliklerinin en iyi şekilde vurgulanması ve üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi dikkat çeken özelliklerdir.
 
Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un geleneği haline gelen Altın Mıknatıs "Stand Tasarımı Ödülleri " İstanbul fuarındaki katılımcı firma standları arasından bağımsız oluşturulan jürilerin seçimiyle sahibini buluyor.
 
41 yıldır sektördeki tüm pay sahiplerini mevcut konular ve inovasyonlar etrafında tek bir çatı altında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, stand tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar için Altın Mıknatıs "Stand Tasarımı Ödülleri"ni düzenliyor. 
 

Ödül Kategorileri:

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Jüri Seçici Kurulu'nun değerlendirmesi sonucunda ödüle layık görülen stand sahibi şirketlere ve tasarımcılarına 1'nci, 2'nci ve 3'üncülük ödülleri ve Mansiyon ödülü sunulmaktadır.

"YEM Fuarcılık Özel Ödülü" ( ITE Turkey Özel Ödülü)

YEM Fuarcılık tarafından, fuardaki stand tasarımlarının geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla verilmektedir.

Değerlendirme Ölçütleri
Ödüller stand tasarımlarının;
Ürünle ilişkilendirilmesi;
Ürünün öne çıkarılmak istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulanması;
3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi;
Görsel malzeme kullanımında estetik bir anlayışla kurgulanması;
Yeniden farklı mekanlarda kullanılabilirliği (modülerliği) yönündeki kriterlere göre belirlenmektedir.

41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul - Ödül Kazanan Stantlar

 

Birincilik Ödülü
PSL Elektronik
İkincilik Ödülü
Çuhadaroğlu Metal
Üçüncülük Ödülü 
Zet Çatı Çözümleri
Mansiyon Ödülü
Silkar Madencilik
YEM Fuarcılık Özel Ödülü ( ITE Group Özel Ödülü)
Lamp83 Aydınlatma