Altın Mıknatıs Stant Tasarım ÖdülleriSTANT TASARIMINDA MARKALARINI VE ÜRÜNLERİNİ ZİYARETÇİLER İÇİN BİR ÇEKİM NOKTASINA DÖNÜŞTÜREN FİRMALAR ALTIN MIKNATIS'A UZANIYOR.


En efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olan fuarlar, sektör firmaları ve profesyonelleri için yatırımın geri dönüşü yüksek beklenen platformları arasındadır. Rekabetin yoğun şekilde yaşandığı bu platformda, ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlanmasında fiziki olarak farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stant tasarımı firmaların büyük etki bırakması için kullanılan araçlardan biridir. Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda akılcı, fonksiyonel ve estetik tasarlanan stantlarda ürün ile kurduğu bağlantı, ürünün belirtilmek istenen niteliklerinin en iyi şekilde vurgulanması ve üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi dikkat çeken özelliklerdir.

43 yıldır sektördeki tüm pay sahiplerini mevcut konular ve inovasyonlar etrafında tek bir çatı altında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan YAPI FUARI - TURKEYBUILD ISTANBUL, stant tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar için Altın Mıknatıs "Stant Tasarımı Ödülleri"ni düzenliyor.

TASARIM VE FONKSİYONU ÖNE ÇIKARANLAR DİKKATE ÇEKİYOR!

Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri, YAPI FUARI - TURKEYBUILD’de fuarda standlarıyla bulunan malzeme üreticisi katılımcı firmalar arasında düzenlenmektedir.

Stantlar aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir. 
 • Ürünle kurdukları bağlantı,
 • Ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması,
 • 3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi,
 • Görsel malzeme kullanımındaki estetik,
 • Standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliği
Standın, daha önceki YAPI FUARI - TURKEYBUILD’de ödül almış olması tekrar değerlendirmeye alınmasına engel değildir.
 
BAĞIMSIZ JÜRİ HEYETİNDE SEKTÖRÜN YÖNLENDİRİCİ MİMAR, İÇ MİMAR VE TASARIMCILARI YER ALIYOR
 
Değerlendirme, bağımsız jüri heyeti tarafından 43. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İstanbul 2021’in açılışının ilk gününde gerçekleşir.
 
Tüm jüri üyeleri fuarı gezerek, ödül kriterlerine göre stantları inceler.
 
YAPI FUARI İSTANBUL 2019 JÜRİ ÜYELERİ’NDEN İPUÇLARI İLE 2021’E HAZIRLANIN!
Sektörün değerli tasarımcı, iç mimar, mühendis ve profesyonellerinden oluşan deneyimli jüri heyetimizle sektörü aydınlatacak, standın bir iletişim aracı olarak ziyaretçiyle nasıl bir nitelikli bağlantı kurması gerektiğine dair mesajlarını derlediğimiz söyleşiyi buradan okuyabilirsiniz.

STANDINIZLA FARKLILAŞIN, ÖZELLEŞMİŞ ÖDÜL KATEGORİLERİNDEN BİRİNDE YERİNİZİ ALIN!

Bağımsız jüri heyetinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda 1’inci, 2’nci, 3’üncülük ödülleri ve Mansiyon ilgili katılımcılara ve stant tasarımcısına verilmektedir.
Ayrıca, yarışmayı teşvik etmek amacı ile Hyve Group Özel Ödülü de verilmektedir.

Bu yıl itibariyle eklenen yeni ve özel kategorilerle ödüller aşağıdaki gruplar içinde belirlenecektir:
 • 1’incilik Ödülü
 • 2’incilik Ödülü
 • 3’üncülük Ödülü
 • Mansiyon
 • Hyve Group Teşvik Ödülü
 • Özel Ödüller:
  • Standında En İyi Ziyaretçi Etkileşimi Sunan
  • Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan
  • Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan
Geçmiş Kazananlar:

Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri 2019 Kazananları
Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri 2018 Kazananları

STANT TASARIMINDA MARKALARINI VE ÜRÜNLERİNİ ZİYARETÇİLER İÇİN BİR ÇEKİM NOKTASINA DÖNÜŞTÜREN FİRMALAR ALTIN MIKNATIS ÖDÜLÜ’NE UZANIYOR
43 yıldır sektördeki tüm pay sahiplerini mevcut konular ve inovasyonlar etrafında tek bir çatı altında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, stant tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar için Altın Mıknatıs “Stant Tasarım Ödülleri"ni düzenliyor. Bu yıl eklenen bir yenilikle, bağımsız jüri üyeleri katılımcı firmaları değerlendirirken, 1.lik, 2.lik, 3.lük, mansiyon ve teşvik ödüllerinin yanı sıra “Standında En İyi Ziyaretçi Etkileşimi”, “Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan”, “Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan” ödül kategorilerinde de kazananları belirleyecek. Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında sahiplerini bulacak.’

2021 Altın Mıknatıs Stant Tasarım Yarışması Jüri ÜyeleriELİF ERSOY

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi


 GÜL MERVE YILMAZER

TMMOB İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Şube Başkanı


RENDA HELİN ÇİLALİOĞLU ÇİZER

Renda Helin Design & Interiors Kurucusu, Y. İç Mimar 

ZEYNEP TONGUÇ

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) Genel Sekreteri, Pep Creative Design Studio Kurucusu