Altın Mıknatıs "Stand Tasarım Ödülleri"YAPI FUARI – TURKEYBUILD İSTANBUL’
UN geleneği haline gelen Altın Mıknatıs "Stand Tasarımı Ödülleri" İstanbul fuarındaki katılımcı firma standları arasından bağımsız oluşturulan jürilerin seçimiyle sahibini buldu.

Stand tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar Altın Mıknatıs'a uzanıyor.

En efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olan fuarlar, sektör firmaları ve profesyonelleri için yatırımın geri dönüşü yüksek beklenen platformları arasındadır. Rekabetin yoğun şekilde yaşandığı bu platformda, ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlanmasında fiziki olarak farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stand tasarımı firmaların büyük etki bırakması için kullanılan araçlardan biridir. Teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda akılcı, fonksiyonel ve estetik tasarlanan standlarda ürün ile kurduğu bağlantı, ürünün belirtilmek istenen niteliklerinin en iyi şekilde vurgulanması ve üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi dikkat çeken özelliklerdir.

42 yıldır sektördeki tüm pay sahiplerini mevcut konular ve inovasyonlar etrafında tek bir çatı altında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan YAPI FUARI TURKEYBUILD ISTANBUL, stand tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar için Altın Mıknatıs "Stand Tasarımı Ödülleri"ni düzenliyor.

Değerlendirme:
Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri, YAPI FUARI - TURKEYBUILD’de fuarda standlarıyla bulunan malzeme üreticisi katılımcı firmalar arasında düzenlenmektedir.
Değerlendirme, bağımsız jüri heyeti tarafından 42. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İstanbul 2019’un açılışının ilk gününde gerçekleşti.
Standlar aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir.
  • Ürünle kurdukları bağlantı,
  • Ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması,
  • boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi,
  • Görsel malzeme kullanımındaki estetik,
  • Standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliği
Standın, daha önceki YAPI FUARI - TURKEYBUILD’de ödül almış olması tekrar değerlendirmeye alınmasına engel değildir.

Ödül Kategorileri:
Yapılan değerlendirme sonucunda 1’inci, 2’nci, 3’üncülük ödülleri ve Mansiyon ödülü ilgili katılımcılara ve stant tasarımcısına verilmektedir.Ayrıca, yarışmayı teşvik etmek amacı ile ITE Türkiye Özel Ödülü de verilmektedir.
 

42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul - Ödül Kazanan Stantlar

 

Birincilik Ödülü
TEPE BETOPAN
İkincilik Ödülü
LİON STONE
Üçüncülük Ödülü 
FOXBAU YAPI KİMYASALLARI
Mansiyon Ödülü
DENDRO LAMİNE PARKE
ITE Turkey Özel Ödülü
SİDOORSA