Zafer Baysal

Zafer Baysal

Urban Land Institute Türkiye (ULI Türkiye) Başkanı

Zafer Baysal Denver, Colorado'da yerleşik Amstar Global Partners adlı gayrimenkul yatırım fonunun Kıdemli Başkan Yardımcısıdır. Görevi çeşitli gayrimenkul sınıflarında varlık yönetimi ve Amstar'ın Türkiye'deki yatırımları için kurduğu fonlarına yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcıların katılımını sağlamak ve Amstar'ın Türkiye'de yerel ortak olarak seçtiği gruplar ile yapılacak ortak gayrimenkul geliştirme projelerinin değerlendirme ve seçim sürecine katkı sağlayıp Amstar'ı Türkiye'de tüzel kişilik adına temsil ve ilzam etmektir. 

Baysal'ın 20 yılı aşkın gayrimenkul, finans, uluslararası ilişkiler ve bankacılık tecrübesi bulunmakta olup AMSTAR'a katılmadan önce Rönesans Holding'de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 

Baysal 2008 yılından 2014'de Federasyona dönüştürülünceye kadar Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği(AMPD)'nde AVM Sektörel Grup Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılında Rönesans Grubu'na katılmadan önce Baysal Bayındır Holding'de Finans Başkanlığı, Bayındırbank'da Genel Müdür Yardımcılığı ve Bayındır Grubu'nun Moldova'daki bankasında Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 1997 yılında Bayındır Grubu'na katılmadan önce Baysal bankacılık hayatına 1990 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı'nı(MBA) birincilikle bitirdikten sonra girdiği Çukurova Grubu'na bağlı Interbank'da Management Trainee olarak başlamış, sonraki yıllarda Yurtdışı İlişkiler ve Muhabir İlişkileri Bölümü'nde Bölge Müdürlüğü yapmış ve Bankalar Birliği'nde 4 sene boyunca Ankara, İzmir ve İstanbul'da Uluslararası Ödeme ve Kredi İşlemleri ve Muhabir Bankacılık üzerine seminerler vermiştir. 

Zafer Baysal ilk, orta ve lise eğitimlerini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra 1984 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'ne birincilikle girmiş 1988 yılında yüksek şeref derecesi ile ikincilikle mezun olarak aynı üniversitenin Yapı Mekaniği Bölümü'nde Yüksek Lisans çalışmasını tamamlamıştır. Deneysel gerçek ölçekli Laboratuvar çalışması Deprem Etkisi Altında Prefabrik Kolon Kiriş Birleşimleri'nin Davranışları'nı incelemiş olup şu anda kullanılmakta olan prefabrik tasarımlara ışık tutmuştur.

Zafer Baysal 2010 yılında Dünya Bankası'nın para ödüllü Türkiye yarışmasında da jüri üyeliği yapmış olup, ULI Türkiye Başkanı ve GYODER Yüksek İştişare Kurulu üyesidir.

Tarih-saat Fuar alanı Gündem Konusu Konuşmacılar

Salı 25.08.2020

From 12:15 - 13:15

08/25/2020 12:15 08/25/2020 13:15 Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri Doğal Afetlere Karşı Geliştirdiğimiz Sektör Yeniliklerini Açıklıyor İş Birlğiyle:

 
Yapı Sahnesi, Salon 3

Yapı Sahnesi, Salon 3

"Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri Doğal Afetlere Karşı Geliştirdiğimiz Sektör Yeniliklerini Açıklıyor "

Ebru Ünver Karaer Zafer Baysal
Tarih-saat

Salı 25.08.2020

From 12:15 - 13:15

08/25/2020 12:15 08/25/2020 13:15 Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri Doğal Afetlere Karşı Geliştirdiğimiz Sektör Yeniliklerini Açıklıyor İş Birlğiyle:

 
Yapı Sahnesi, Salon 3
Fuar alanı

Yapı Sahnesi, Salon 3

Gündem Konusu
Konuşmacılar