Hüseyin Egeli

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (SMD) Başkanı

1958'de İzmir'de doğdu. 1976 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden, 1982 yılında da İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nden (MSGSÜ) "Yüksek Mimar" olarak mezun oldu.1986 yılında kurduğu “Egeli Proje ve Yapı Limited Şirketi” ile kendi çizdiği projeleri uygulamaya başladı. Birbirinden başarılı bir çok genç mimarın görev aldığı mimarlık bürosunun da desteği ile İzmir'deki en faal inşaat firmalarından birisi oldu.Tasarımları yaparken mimari kimliğini hiç taviz vermeden koruyan mimar, bir çok apartman, ofis binası ve villanın tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdi. Çiğli Organize Sanayi ve Saruhanlı’da fabrika yapıları tasarladı, inşaat ve proje danışmanlıklarını yaptı.

Urla'da Mimar Çınar BİLGİN ile birlikte, “Zeytinalanı Egeli Evleri” ni tasarladı. Şehir içindeki apartman projelerinde bile taş ve ahşap cephe kaplamaları, şömineler ve farklı doğal malzemelerle farklı bir sıcaklık yakalayan çizgisi, Zeytinalanı Evleri’nde doğanın korunması gayretleri de birleştirip özgün bir mimari yarattı. Bu projeler, birçok dergide yayınlandı, ulusal mimarlık sergilerinde ve WAF’ta yer aldı.  

Son dönemde, Çeşme Ovacık’ta “Servilibahçe Çiftliği” ni projelendirdi. İzmir Ticaret Odası yeni merkezi proje yarışmasına Mimar Erbil ÇOŞKUNER ile birlikte davet edildi ve son elemeye kaldı..
2014’den bu yana Çeşme Miryam ŞEN Evi ve OCTO  PLUS projelerini tamamladı.

Önce Türkiye Serbest Mimarlar Derneği üyesi, ardından İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin kurucu üyesi olan Hüseyin Egeli, 2017 yılından beri İzmirSMD’ nin başkanlığını yapmaktadır. 5 yıl boyunca İYTE’de,son 4 yıldır da İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.
 


Etkinlik Programı Sessions

FİKİR ÖNDERLERİ İNOVATİF ÜRETİM VE YATIRIM MODELLERİNİ TARTIŞIYOR

  • Konut yenileme
  • Denetim
  • Kalite
  • İnovatif geliştirme modelleri
İş Birliğiyle:

Perşembe 08 Nisan 13:30 - 14:30 Room 1

Fuarı ajandama ekle 04/08/2021 13:30 04/08/2021 14:30 FİKİR ÖNDERLERİ İNOVATİF ÜRETİM VE YATIRIM MODELLERİNİ TARTIŞIYOR
  • Konut yenileme
  • Denetim
  • Kalite
  • İnovatif geliştirme modelleri
İş Birliğiyle:
Yapı Sahnesi, Salon 3