Ahmet Burçin Gürbüz

Ahmet Burçin Gürbüz

Kurucusu TasarımATLAS

Ahmet Burçin Gürbüz 1984 yılında İskenderun’da doğdu. Üniversitede Mimarlık eğitimi alırken bir yandan da doğa sporları ve teknoloji üzerine, projelerde yer aldı. Yine bu dönemde su altı görüntüleme ve video yarışmalarında birçok ödüller aldı. Mezuniyet sonrası ilk mimarlık ofisini İskenderun’da kurdu ve ilerleyen yıllarda sırasıyla Ankara ve İstanbul’da çeşitli projeler gerçekleştirdikten sonra 2012 yılında TasarımATLAS'ı İstanbul'a taşıdı.
 
Ankara’da mimarlık yaptığı dönemde üzerine çalıştığı ve tasarımını yaptığı işler arasında helikopter pistleri, hidrolik ve mekanik aksamlar ve yeni nesil göz tarama tır dorsesi gibi niş, yenilikçi ve teknolojik alt yapısı olan projelere liderlik yaptı. Bu; kendisinde teknoloji, bilim, sanat gibi farklı disiplinlere olan merak ve tutkuyu tetikleyen bir dönem oldu.
 
TasarımATLAS Architecture and Design 2012’den günümüze 1 Milyon m2’nin üzerinde, çeşitli ölçek ve bağlamlarda projeler gerçekleştirdi. Konvansiyonel işlerin yanında, çelik karkas yapılar, parametrik tasarım ve modüler üretim sistemlerini bir araya getiren
projeleri de hayata geçirdi.
 
2016 yılı itibariyle, TasarımATLAS bünyesinde mimari tasarım, uygulama ve görselleştirmenin yanı sıra; yeni nesil teknolojiler, bilim ve sanat gibi çeşitli disiplinleri bir araya getiren araştırma ve çalışmalara yer veren ekip, GarageATLAS adı altında, VR, AR ve Mixed Reality kurguları, ayrıca 360 Derece fotoğraf, video çekimleri ve İnteraktif Görselleştirme üzerine çalışmalarına devam etmektedir.