Why Exhibit?

Hosted Buyer Interviews

 

Yapı - Turkeybuild Istanbul is the platform for brands to reach Turkey's immense building and construction sector. For over 40 years we have connected brands to buyers - and we can do the same for you.


The exhibition, which will take place in 23-26 March 2022, is the main meeting place for the building sector in Turkey and the region in general. With the biggest brands in the country, top speakers and educational events, and networking opportunities, it's the community's focal point of the year. 

This makes YAPI Turkeybuild the most effective way to boost your brand, grow your network and do business in Turkey. The return on your investment and time is unparalleled - join us in March 2022.

 How was 43rd Yapı - Turkeybuild Istanbul...

    
Testimonials
GYODER olarak, fuarların katılımcılara yeni iş fırsatları ve bağlantılar sağlaması açısından iş dünyasında ne kadar önemli bir yer tuttuğu yaşadığımız pandemi sürecinde daha net anlaşıldı. Dolayısıyla YAPI Fuarı’nı ulusal ve uluslararası pazarlarla iletişim kurduğumuz önemli bir platform olarak görmeye devam edeceğiz.
Mehmet Kalyoncu GYODER Yönetim Kurulu Başkanı
If you are operating in Joinery (Doors & Windows) & Façades sector, click here to increase your export.

If you are operating in Interiors sector, click here to increase your export.

If you are operating in Insulation & Building Chemicals sector, click here to increase your export.

If you are operating in Worksite Equipments & Tools sector, click here to increase your export.