YEM Kitabevi Neden Her Yıl Yapı Fuarı’nı Tercih Ediyor?


Alanında Türkiye’nin en önemli bilgi merkezlerinden biri olan YEM Kitabevi, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020 için şimdiden yerini aldı.

YEM Yayın’ın kitaplarının yanı sıra, Türkiye ve dünyanın önemli yayınevlerinden mimarlık, iç mimarlık, tasarım, mühendislik, şehircilik, kentsel planlama, çevre, kültür, sanat vb. alanlardaki on binlerce Türkçe ve İngilizce kitabı okurlarla buluşturan YEM Kitabevi, yıllardan beri Yapı Fuarı’nın katılımcılarından biri.
 
2020 fuarı öncesinde YEM Yayın ve Kitabevi Müdürü Mesut Kaya, neden Yapı Fuarı’nı tercih ettiklerine dair sorularımızı yanıtladı. 
 
 
 Yapı Fuarı’nı tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
 
Türkiye’de yapı malzemesi ve teknolojisi konusundaki araştırma yapan mimar, iç mimar, tasarımcı, mühendis, akademisyen, öğrenci vb. oluşan hedef kitlemizle yüz yüze iletişim kurabildiğimiz en büyük organizasyon olduğu için her yıl mutlaka yer alıyoruz.
 
Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?
 
Türkiye’de yapı malzemesi ve teknolojisi alanındaki üretici, satıcı, iş geliştirici, yatırımcı, araştırmacı, akademisyen, öğrenci vb. tüm paydaşları “tek çatı” altında toplayan bir hacmi olduğu için.
 
Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yapı sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
 
Yapı sektörü Türkiye özelinde özellikle son beş yıldır ciddi bir daralma ve ekonomik sıkıntı yaşıyor. Bu süreci aşmanın yolu, ancak uzun vadede, mevcut yapı yapım ve satış-pazarlama yöntemlerinin, koşullarının gözden geçirilerek revize edilmesine dayanıyor. Bu amaçla daha verimli, daha hızlı, çok daha uygun mali koşullarda üretim olanaklarının ortaya çıkarılması için teknoloji ve bilgi geliştirmeye ve paylaşmaya öncelik verilmeli. Fuarlar da bu kapsamda içerik ve sunuş yöntemleri açısından yeniden ele alınmalı belki de..
 
Endüstrinin dört bir yanından lider firmalar her yıl Yapı Fuarı’nı tercih ediyor. Siz de fuarın 68.000’i aşkın ziyaretçisiyle buluşarak işinizi büyütmek için bugün bize ulaşın.
STANT REZERVASYONU
Geri