Yapı Fuarı Geleneği Olan Altın Mıknatıs "Stand Tasarım Ödülleri" Sahiplerini Buldu


42 yıldır sektördeki tüm pay sahiplerini mevcut konular ve inovasyonlar etrafında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, stant tasarımında markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalar için “Altın Mıknatıs Stand Tasarımı Ödülleri’ni” düzenliyor.

Bu yıl, jüri üyeleri stantları;
  • Ürünle kurdukları bağlantı,
  • Ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması,
  • 3 boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi,
  • Görsel malzeme kullanımındaki estetik,
  • Standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliği,
kriterlerini dikkate alarak değerlendirdi ve kazananları belirledi.

Sektörün değerli tasarımcı, iç mimar, mühendis ve profesyonellerinden oluşan deneyimli jüri heyetimizle sektörü aydınlatacak, standın bir iletişim aracı olarak ziyaretçiyle nasıl bir nitelikli bağlantı kurması gerektiğine dair mesajlarını derlediğimiz söyleşiyi buradan okuyabilirsiniz.

18 Haziran Salı günü, jürinin fuar stantlarını gezerek yaptığı değerlendirme sonucunda kazananlar belirlendi. 19 Haziran Çarşamba günü ise Yapı Arena etkinlik alanındaki törende 1’inci, 2’nci, 3’üncülük ve Mansiyon ödülleri sahiplerini buldu. Ayrıca, yarışmayı teşvik etmek amacı ile ITE Turkey Özel Ödülü de verildi.Birincilik Ödülü / Tepe Betopan


Jüri Yorumu: “Ürünün fiziksel özelliklerini fonksiyonlarıyla kendini iyi ifade eden yerleşim ve tasarım dili dikkat çekmiştir. Standında kullandığı kendi ürünleri üzerinden oluşturduğu dokunma ve anlama hissi değerli bulunmuştur. Tüm standı kendi ürünleriyle yaptığı için güçlü duruş sergilerken, interaktif birimleriyle eğlenceli bir deneyim yaratmıştır.”

İkincilik Ödülü / Lion StoneJüri Yorumu: Firma, ürünün teknolojik sınırlarını, estetik yapısını ve dokusunu, özetle malzeme özelliklerini, kullanım mekanı ve ambiyans tasarımı ile başarılı bir şekilde uygulamasıyla 2.lik ödülüne layık görüldü.

Üçüncülük Ödülü / Foxbau Yapı KimyasallarıJüri Yorumu: 3.lük ödülüne değer görülen bu firma ise, etkileyici cephesi, ürünlerinin teknik özelliklerinin anlatımı ve mekan tasarımıyla kurduğu bağlantı, satış elemanından ürüne bütüncül yaklaşımı ve dış cephe ile iç tasarımında değerlendirdiği ürünlerini ortak bir dilde buluşturan davetkar ve sürprizli tavrıyla dikkat çekmiştir. 

Mansiyon / Dendro ParkeJüri Yorumu: Bu ödülü kazanan firmamız, Mekan hacmi kullanımında mevcut ürününü değerlendirerek ürünü farklı bir şekilde kullanıcıya gösterdiği başarı nedeniyle mansiyona layık görülmüştür.

ITE Turkey Özel Ödülü / Sidoorsa

 
Geri