Qatar Development Bank Yapı Fuarı İstanbul 2019’da


Türkiye ve Katar arasında inşaat sektöründeki ticari ilişkiler gittikçe güçleniyor. 2018 yılında Türkiye’den Katar’a olan yapı malzemesi ihracatında %129’luk bir artış görüldü.

Bu figür, elektrik, su ve gaz sayacı ihracatında %9064’lük, çimento ihracatında %6849’luk, tuğla ve kiremit ihracatında ise %911’lik artışlar gibi inanılmaz istatistikleri barındırıyor.
 
Katar’ın yapı sektörü şu anda çok iyi bir konumda; ülke, 2022 FIFA Dünya Kupası için hazırlıklarına devam ediyor ve çoğu inşaat projesi Türk firmalar tarafından üstlenildi. 2017’de Türk firmaları Katar’da 469 milyon dolarlık müteahhitlik projesi aldı ve bu rakam 2018’de 2 milyar dolara yükseldi.
 
Aynı zamanda Katar da Türkiye ekonomisine önemli bir oranda yatırım yapıyor, 2018’de bu rakam 19 milyon dolardı.
 
2019 yılında da Türkiye ekonomisine olan katkısını devam ettirmek adına bu yıl Qatar Development Bank, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da alüminyum, çelik, boru ve tüpler, anahtarlama donanımı, elektrik kabloları, LED ışıklandırma, yapay ahşap ve plastik gibi ürünlerin yanı sıra sunduğu olanakları tanıtıyor olacak.
 
Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2019’da Qatar Development Bank’tan neler bekleyeceğimizi öğrenmek adına fuar öncesinde banka yetkilileri ile konuştuk. 


Faaliyetleriniz ve amaçlarınızı kısaca anlatabilir misiniz?

Qatar Development Bank tamamen Katar Devleti’nin hüküm ve tasarrufunda olup, ülkenin ekonomik ve endüstriyel yatırımlarının farklılaşması ve gelişmesine destek olmak bankanın ana amacıdır. QDB, stratejisini 2030 Katar Milli Vizyon’uyla paralel olarak özel sektör içerisinde ana ekonomik sektörlerde Katar halkına uzun vadeli sosyo-ekonomik faydalar sağlayacak şekilde gelişme ve büyümeyi desteklemek üzerine oluşturdu.


Neden Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a katılmaya karar verdiniz? 

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, git gide büyüyen fuar alanı, fuarda sergilenen ürün ve hizmetlerin çeşitliliği ve her yıl artan yerli ve yabancı katılımcı sayısı ile birinci sınıf hizmet sunan bir yapı malzemeleri ve teknolojileri fuarı. Bu sebeplerden ötürü bu yıl Yapı Fuarı’nda yer alacağız.

Fuardaki amaçlarınız neler? Katar Pavilyonu’ndan neler bekleyebiliriz?

Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul’a katılarak, Katar ürünlerinin ihracat olanaklarını artırmayı, Katar’lı üreticiler için yeni pazarlar açmayı, Katar üretimi ürünlerini dünyaya tanıtmayı ve bu ürünlerin bilinmesini sağlamayı umuyoruz.


Bu bulunmaz network fırsatını Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2019’da yakalayın.

İşinizi büyütmek ve yeni potansiyel müşterileriniz ile tanışmak için Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul en ideal platform.

Fuarın işinize nasıl katkıda bulunabileceğini öğrenmek için bize ulaşın.


 
KATILMAK İÇİN HEMEN BAŞVURUN
Geri