PANELDER: “Yapı Fuarı inşaat sektörünün en büyük fuarı”


Yalıtımlı Panel Üreticileri Derneği PANELDER bu yıl da Yapı Fuarı’nda!

Uzun yıllardır Yapı Fuarı’nın iş ortaklarından biri olan Yalıtımlı Panel Üreticileri Derneği, PANELDER bu yıl da fuarda olmak üzere yerini ayırttı. Üyelerinin hem katılımcılarımız hem de ziyaretçilerimiz arasında olduğu dernekten İnşaat Mühendisi Yusuf Güven fuar öncesinde sorularımızı yanıtladı.Yapı Fuarı’na katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?

Yapı Fuarı’na, sandviç panel sektörünü temsilen katılıyoruz. İnşaat sektörünün profesyonelleriyle ve tüketicilerle irtibat kurarak, ürünler hakkında bilgi vermek ve pazarın nasıl büyütülebileceği hakkında gözlem yapmak. Derneğimize henüz üye olmamış firmalarla irtibat kurarak katılımları için görüşmeler yapmak.  

Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?
Yapı Fuarı, inşaat sektörünün en büyük fuarı olma özelliği taşıyor. Her yıl katılımcıların ve ziyaretçilerin takvimlerinde önemli bir yer tutuyor.
Profesyonellerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir fuar. Üretici firmalarla direkt temasa geçip ürünler hakkında detaylı bilgiyi ilk ağızdan alma imkanını bulabilirler. Ürünleri karşılaştırma şansları olur. Yenilikler hakkında bilgi sahibi olurlar. Ticari anlamda yurtiçi ve yurtdışı firmalar ile bağlantı kurabilirler.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde sektör hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir? 
Dünya 2018 ve 2019’u yavaşlama ile geçirdi. Türkiye’de de ciddi dalgalanmalar oldu. Özellikle kur hareketleri ve faizlerin yükselmesi endüstriyel-ticari yatırımları ve konut yatırımlarını çok ciddi anlamda etkiledi. Bunu yalıtımlı metal sektöründe pazarın gerilemesi olarak ciddi olarak gördük, yaşadık. Diğer taraftan son dönemde faizlerin düşmesi ve kurların daha stabil bir noktaya gelmesi bizi 2020 açısından umutlandırıyor.
 
Siz de ürünlerinizi sektörün en önemli etkinliğinde doğru kişilerle buluşturun. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
STANT REZERVASYONU
Geri