Mtocon’un yenilikçi çözümlerini 43. Yapı Fuarı’nda keşfedin


6 Nisan’da kapılarını açacak olan 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.Makro, mikro sentetik beton fiber donatıları üreten Mtocon da bu yıl Yapı Fuarı’nın katılımcıları arasında. Şirketin Genel Müdürü Taner Oral ile sektör ve neden Yapı Fuarı’nı tercih ettikleri hakkında kısa bir sohbet ettik:

Yapı Fuarı’na katılma/ tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Sektördeki tedarikçilerimiz, çözüm ortaklarımızla ve nihai tüketicilerle bir araya gelmek, yeni tedarikçilere ulaşmak ve sektör hakkında güncel firma, ürün gibi verilere ulaşmak için katılmaktayız.

Fuarda hangi ürünlerinizi öne çıkaracaksınız/tanıtacaksınız?
Yeni nesil beton teknolojisi olan, Makro ve Mikro Sentetik Fiber Donatıları ürünlerimiz ile katılacağız.

Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?
Yapı Fuarı, sektörde birçok üretici/distribütörleri bir arada bulabileceğimiz bir fuar. Sektör hakkında en güncel verilere, yeni ürünlere ulaşmak için ziyaret etmeliler.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yapı sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
Son iki yıldır tüm dünya Covid-19 ile mücadele etmekte ve bu birçok sektörde olduğu gibi yapı sektöründe de kötü zamanlar yaşamamıza sebep oldu. Fakat son zamanlardaki aşı gelişmeleri ve önlemler sektöre biraz da olsa taze kan akışı sağlayarak hareketlendirdi. Birçok ülkeye kıyasla sektör hareketliliğinin daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Bunlara sebep olarak devlet destekleri, işçilik maliyetleri ve ülkemizin lojistik konumu gösterilebilir. Yabancı birçok yatırımcı da yatırımlarını Türkiye’ye yöneltmiş durumda. Pandemi dönemi kapanırsa ülkemizdeki yapı sektörü daha da hareketlenecektir.
 
43. Yapı Fuarı için geri sayım başladı. Yapı sektöründeki en yenilikçi ürünleri görmek ve ağınızı büyütmek için ücretsiz online davetiyenizi bugün alın.
ONLINE DAVETİYE
Geri