Yapı Fuarı -Turkeybuild İstanbul konuşmacısı: Achim Menges


Ünlü mimar ve profesör Achim Menges'i bu yılki Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'daki etkinlik programında ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.

Ünlü mimar ve profesör Achim Menges'i bu yılki Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'daki etkinlik programında ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.
 Mimaride en tanınmış isimlerden biri olan Menges, Stuttgart'taki Hesaplamalı Tasarım ve İnşaat Enstitüsü'nü kurdu ve 2009-2015 yılları arasında Harvard Üniversitesi Tasarım Yüksek Lisans Okulu'nda misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Achim Menges, biyometrik mühendislik, evrimsel hesaplama ve bilgisayar destekli üretim kullanarak tasarım süreçlerini geliştirme çalışmaları ile biliniyor.

Çalışmaları endüstride çığır açtı ve başkalarını da dijital teknolojilerin ve hesaplama tasarımının potansiyelinden tam olarak yararlanmaya teşvik etti.

“Uzun yıllardır inşaat sektöründen ortaklarımızla birlikte araştırmalar yürüttük. Birlikte dijital teknolojilerin potansiyelini tespit edip inşaat endüstrisinde yaratacakları en büyük etkinin tam olarak nasıl kullanılabileceğini görüyoruz ”diyor Menges.
 
Yüksek profilli projelerinden bazılarına değinen Menges, “Tam ölçekli tanıtım binaları ile sonuçlanan bütünleştirici hesaplamalı tasarım ve inşaat üzerine çeşitli araştırma projeleri yürüttük. Örneğin, Almanya'daki Landesgartenschau Sergi Salonu ve Londra'nın Victoria ve Albert Müzesi'nde bulunan ve uluslararası kabul gören Elytra Filament Pavyonu. ”
 
Achim Menges'i Yapı - Turkeybuild İstanbul 2018’de dinleyebilirsiniz
 
 Achim Menges mimarlık, tasarım ve uygulama için yeni teknolojik süreçler ışığında mimarlığın geleceğine dair Yapı - Turkeybuild İstanbul 2018'de konuşacak.
 
Menges'in "Mimarlığı Dönüştürmek - Hesaplamalı Tasarım ve İnşaat” başlıklı konuşması, planlama prosedürlerinin dijitalleşmesinin ve de mevcut inşaat süreçlerinin tamamen bütünleyici bir hesaplamalı tasarım ve inşaata yönelik olarak otomotikleştirilmesinin de ötesine geçerek dijital teeknolojilerin mimari ve inşaat alanlarındaki tüm potansiyelinden faydalanmanın yollarını tanıtacak.
 
Dijital teknolojilerin, daha verimli, etkileyici, ekonomik ve çevresel olarak sağlam olan, hesaplamalı tasarlanan ve robotik olarak üretilmiş mimariye yeni yaklaşımlar için nasıl olanaklar sunduğunu paylaşacak.
 
 9 Mayıs 2018 günü saat 14: 00'te Yapı Arena'da (Salon 14) Achim Menges'e katılın.
 
Geri