İnşaatta Robotların Dünyasını Yapı Fuarı İstanbul 2019’da Keşfedin


Yapı Robot Zone, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2019’da yapı ve tasarım sektöründe robot kullanımının yenilikçi dünyasını sergileyecek.

FABB Architectural Robotics, bu yeni pratiğin paradigmaları ve getirdiği yenilikçi yöntemleri birlikte deneyimlemek üzere Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2019 kapsamında Tasarla Türet, Robotla Üret! projesinde çeşitli yerleştirmeler ve gerçek zamanlı mimari robotik mekan üretimi gerçekleştirecek.

Programın robotu “Turuncu”, fuar süresince konferans oturumlarının ve katılımcıların yeni teknolojilerinin ağırlandığı Yapı Arena yanında yer alan Yapı Robot Zone’da ahşap/tuğla blokları dizerek kendi mekanını üretecek. Yine Yapı Robot Zone’da 18 - 22 Haziran arasında saat 11.00-12.00 arası robotik üretim süreçlerine dair bilgi alışverişi olacak.

Robot kol, geleneksel duvar örme yöntemlerinin ötesine geçip tuğla blokları açı ve yönleniş olarak farklılaşan konumlara yüksek hassasiyetle yerleştirir. Böylece malzemenin geleneksel kullanımından doğan ortogonal form beklentisinin aksine kompleks geometrili duvarlar ve yerleştirmeler üretir.

Robot İz

“Turuncu”nun çeşitli yapı malzemeleriyle ve farklı şekillerde ürettiği nesnelerin örnekleri Yapı Robot Zone’da olduğu gibi tüm fuarda da görülebilecek. Yapı Robot fabb.stop kurulum bölgesinde bu nesneler ve de tasarım ve üretim süreçleri hakkındaki tüm bilgileri öğrenme fırsatı bulacaksınız. Fuar boyunca Robot İzini ve de Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un sosyal medya hesaplarını takip ettiğiniz takdirde “Turuncu” sizi ödüllendirecek.

“Turuncu” ile ilgili projeler hakkında daha fazla bilgi için #Turkeybuild2019 ve #buildwithrobot hashtagleri üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Sektörün bir numaralı zirvesi Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2019 için ücretsiz online davetiyenizi hemen alın.
 
ONLINE DAVETİYE
Geri