İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu 43. Yapı Fuarı hakkındaki görüşlerini bildirdi


İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu 24 - 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında 43. kez gerçekleşecek olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul hakkındaki görüşleri...
İstanbul, uluslararası ölçekteki yatırımları ve aktif ekonomik merkezleriyle, birçok alanda olduğu gibi fuarcılıkta da ülkemizin lokomotif şehri. Bizler de yeni nesil yerel yönetim vizyonumuzla bu çıtayı dünya sıralamasında en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz.
 
Yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri klasmanında dünyanın sayılı fuarlarından biri olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un, şehrimizin global çekim merkezi kimliğini güçlendireceğine inanıyorum. Yapı sektöründe yerli ve yabancı yatırımcılarımızın hedef kitlelere ulaşması için bu fuar çok büyük bir fırsat. Bu fırsatın bizlere ulaşmasına aracılık eden, bu değerli organizasyonda emeği geçen başta Hyve Group olmak üzere tüm kurum ve kişilere, fuara katılım sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, etkinliğin şehrimiz ve bölgemiz için yeni açılımlara vesile olmasını diliyorum.


Ekrem İmamoğlu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
Geri