Fuarın 2019 etkinlik programı açıklandı!


Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat sektöründe katma değer yaratan, yeni iş fırsatları sunan ve her sene birbirinden zengin içerikleriyle sektörel bilgi paylaşımına imkân sağlayan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 42. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yapı Fuarı bu yıl, 5 gün boyunca 5 farklı temada gündem buluşmalarına ev sahipliği yapacak. Etkinliklerde yeni ürün ve teknolojilere, katılımcı firmaların inovasyonlarına, sektördeki gelişmelere, pazar trendlerine ve çok daha fazlasına yer verilecek.

Bu yılın en önemli içerik platformlarından bazıları ise şöyle:

Yapı Arena
Yapı Arena; mimari ve iş odaklı panellere, ortaklığa yönelik oturumlara, yeni tasarım ve teknoloji araçlarına yönelik konuşmalara ve ilham verici anahtar konuşmacı konferanslarına ev sahipliği yapacak.
Yapı Arena aynı zamanda “İnovasyon” odaklı Yapı Innovation Stage bölümüyle de sahnesini, 2019 yılının yeni ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı canlı sunum ve seminerlere ayıracak.
 
Yapı Masterclasses
Nobon ortaklığı ile gerçekleşecek program kapsamında; iç mimari, yalıtım ve yapı malzemesi, cephe ve doğrama, kaba yapı ve şantiye grubu ürünleri olmak üzere farklı ziyaretçi gruplarının ilgi ve çalışma alanlarını kesiştiren mimari ustalık sınıfları düzenlenecek. İlgili ürün grupları kapsamında gezilecek standlar sonrasında, günün master mimarları ve onların iç mimar, makine mühendisi, inşaat mühendisi ve plancı gibi proje paydaşları ile söyleşiler gerçekleşecek.

Yapı Robot Zone
Fabb iş birliği ile gerçekleşecek Yapı Robot Zone, fuar süresince “Tasarla Türet, Robotla Üret!” çağrısıyla robotik üretim süreci ve robot sohbetlerine ev sahipliği yapacak.
Yapı Arena yanında yer alan Yapı Robot Zone’u ziyaret ederek, robotumuz “Turuncu”nun, tuğla dizerek nasıl kendi mekanını yarattığına şahit olabilirsiniz.

Yapı VR Home
Garage Atlas iş birliği ile tasarlanan Yapı VR Home, Mars’ta yaşama hayali üzerine kurulmuş sanal gerçeklik tabanlı bir eve adım atmanızı sağlayacak.

Yapı Unplugged 02 Atölyesi
Yapı Unplugged Atölyesi’nde, fuar kurulumu sırasında ortaya çıkan atıklar ve kullanılmayan malzemeler, genç mimar ve tasarımcılar tarafından yeniden üretime dahil edilecek. Ortaya çıkacak tasarımlar Herkes İçin Mimarlık'ın 2019 yılı yaz aylarında Erzurum Hınıs İlçesi Ketenci Köyü İlkokulu’nun ihtiyaçlarının karşılanması için hayata geçirilecek atölye çalışmasında değerlendirilecek.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2019 konuşmacıları ve oturumları hakkında daha fazla bilgi almak için bizi takip etmeye devam edin.

Yapı Fuarı, bir fuardan çok daha fazlası; aynı zamanda öğrenmek, birlikte çalışmak ve yeni bağlantılar elde etmek adına çok önemli bir kaynak.

Sizlere ilham verecek ve sektörü daha iyi tanımanızı sağlayacak bu heyecan verici etkinlik programını kaçırmayın.
ONLINE DAVETİYE
Geri