Form Şirketler Grubu’nun en yeni ürünlerini Yapı Fuarı’nda keşfedin


6 Nisan’da TÜYAP’ta kapılarını açacak olan 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.


Yapı Fuarı’nın uzun yıllardır katılımcısı olan Form Şirketler Grubu bu yıl Form MHI Klima Sistemleri, havalandırma ve duman tahliye sistemleri ve NEFFES Antiviral Hava Temizleyici ürünlerini tanıtmak için tekrar Yapı Fuarı’nda olacak. Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun ile sektör ve neden Yapı Fuarı’nı tercih ettikleri hakkında kısa bir sohbet ettik.
 
Yapı Fuarı’na katılma/ tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Form Şirketler Grubu olarak Yapı Fuarı’na uzun yıllardır katılım gösteriyoruz. Yapı Fuarı, inşaat ve yapı sektörünün gerek kendi içerisinde gerekse de iklimlendirme gibi paydaş sektörlerle ilişkisini geliştiren çok değerli bir organizasyon. Firmaların yıllara göre gelişimlerinin, yeni hizmet ve ürünlerinin detaylıca incelenebildiği bu organizasyona Form Şirketler Grubu olarak katılım gerçekleştirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz.

Fuarda hangi ürünlerinizi öne çıkaracaksınız/tanıtacaksınız?
Fuara uzun yıllardır grubumuzun üretimden sorumlu iştiraki Form Endüstri Tesisleri çatısı altında katılım gösteriyoruz. Bu yıl Form Endüstri Tesisleri firmamıza ek olarak, Japon Mitsubishi Heavy ortaklığı ile kurulan Form MHI Klima Sistemleri firmamızla da fuarda yerimizi alacağız. Form Endüstri Tesisleri tarafında Troke, Lamilux ve Smokejet doğal havalandırma-duman tahliye sistemlerimiz ve en yeni ürünümüz NEFFES Antiviral Hava Temizleyici ile katılım göstereceğiz. Form MHI Klima Sistemleri tarafında ise split klimalarımız, R32 gazlı çevreci multi split klima sistemlerimiz, yeni kanal tipi UV-C ünitemiz Euroform Safelight, ödüllü rüzgarsız iklimlendirme teknolojisine sahip ve şimdi yeni renk seçeneği ile mimari projelere de değer katan Airflex kaset tipi klimalarımızı ziyaretçilerle buluşturacağız.

Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?
Özellikle B2B ürünlerin tanıtımında Yapı Fuarı gibi organizasyonların değeri çok daha fazla öne çıkıyor. Yapı Fuarı, birçok farklı ülkeden yatırımcı, iş insanı ve farklı sektörlerden firmanın katılımıyla gerçekleşiyor. Alanında uzman konuşmacılar sektörle ilgili son gelişme ve yenilikleri aktarırken, ziyaretçilere sektördeki teknolojik gelişmeleri ve inovatif ürünleri inceleme şansı sunuyor. Tüm bunlara ek olarak ihracat imkanları, iş birlikleri ve yeni ortaklıklar yapılabilmesine platform oluşturması adına da Yapı Fuarı’nın tüm sektör paydaşlarının katılması gereken bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yapı sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
Türkiye’de ülke çapında kentsel dönüşüm projelerinin başlaması ve yeni yatırımlar ile yapı sektörü 2010’lu yıllarda altın çağını yaşadı. Birçok farklı şehirde yükselen yeni projeler ile sektör ve paydaş sektörler yatırımlarına hız verdi. Bu durum sonucunda ise özellikle yapı sektörüne ürün sağlayan üretim firmaları, tecrübe ve kazançlarını pozitif yönde ilerlettiler. Ar-Ge alanına yatırım yapan firmalar ise bu ürünlerle ihracat katsayılarını arttırarak ülkemiz adına değer yarattı, yaratıyor.

43. Yapı Fuarı için geri sayım başladı. Yapı sektöründeki en yenilikçi ürünleri görmek ve ağınızı büyütmek için ücretsiz online davetiyenizi bugün alın.
ONLINE DAVETİYE
Geri