Fixa Yapı Kimyasalları neden Yapı Fuarı’nı tercih ediyor?


Dünyanın en önemli 5 yapı fuarından biri olarak bilinen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul için endüstri liderleri şimdiden yerlerini almaya başladı.

2013 yılından beri Yapı Fuarı’nın önemli katılımcılarından biri olan Fixa Yapı Kimyasalları da bu firmalardan biri. Şirketin Genel Müdürü Ali Murat Ekin ile endüstri hakkındaki değerlendirmeleri ve işlerini büyütmek için neden Yapı Fuarı’nı seçtikleri hakkında kısa bir sohbet etme fırsatı yakaladık.
 
Yapı Fuarı’na katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Yapı Fuarı, ülkemizde inşaat sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren kapsamlı bir fuar. Hem dünyanın her tarafından yeni müşteri adaylarıyla bir araya gelebiliyoruz, ziyaretçilerle yüz yüze görüşmeler yaparak yeni bağlantılar kurabiliyoruz, hem de sektör trendlerini izleyebiliyor, müşterilerimizin taleplerini ilk ağızdan öğrenebiliyoruz. Bu da önümüzdeki dönemlerde AR-GE ve yeni ürün geliştirmede olduğu kadar iş yapış şekillerimizde güncel kalmamızı sağlıyor.
 
Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?
Sektör profesyonelleri fuara katılarak birçok firma ve marka ile eş zamanlı olarak birebir görüşebilir. Üstelik yabancı üreticiler de fuara katılıyor, bu da dünyanın farklı yerlerinden üretici ve sektör profesyonelinin bir araya gelmesini sağlıyor. Katılımcılar da yeni uygulamalar ve teknolojiler hakkında sektörün üreticilerinden doğrudan bilgi alabilir.
 
Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yapı sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
İnternetin yaygınlaşması sınırları ortadan kaldırdı ve dünya hem küçüldü hem de hızlandı. Müşteriler birçok şeyi internette bulabiliyor, bu nedenle bazı fuarlara katılımcı ilgisi düşse de Yapı Fuarı kapsamlı olması, teknolojiye ayak uydurması, gerek organizasyon gerekse katılan firmaların getirdikleri yeniliklerle ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşatmasıyla her zaman önemini korumaya devam ediyor.
 
Ürünlerinizi, işiniz için doğru kitleyle buluşturmak için siz de Yapı Fuarı 2020’de yerinizi hemen alın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
STANT REZERVASYONU
Geri