ÇATIDER bu yıl da Yapı Fuarı’nda!


Çatı Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri her yıl fuara hem katılımcı hem de ziyaretçi olarak katılıyor.

Uzun yıllardır iş ortaklarımızdan biri olan ÇATIDER, bu yıl da farkındalık yaratma amaçları için en uygun ortamlardan biri olarak tanımladıkları Yapı Fuarı için yerini ayırttı. Fuar öncesinde ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Şenal ile sohbet etme fırsatı elde ettik.

Yapı Fuarı’na katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
ÇATIDER olarak üye firmalarımızın da yer aldığı bu fuarda bulunmak elbette bizim için önemli. Sektör profesyonellerinden oluşan üye firmalarımızla bir arada bulunmak, fikir alışverişinde bulunmak, yeni teknolojik gelişmelerin takipçisi olarak üyelerimizi de bilgilendirmek, yeni üyeler için derneğimizi tanıtmak açısından çok faydalı ve verimli görüyoruz. Bunun yanı sıra kamuoyunu bilinçlendirme ve farkındalık yaratma amacımıza en uygun ortamlardan biri olduğunu düşünüyoruz.

Yapı Fuarı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden Yapı Fuarı’nı ziyaret etmeli?
Yapı Fuarı için inşaat sektöründeki üreticilerin ve tüketicilerin buluşma noktasıdır diyebiliriz. Sektörün önemli ve büyük fuarı. Firmaların müşterileri hakkında bilgi toplamalarını, yeni ilişkiler kurmalarını ve karlılıklarını artırmalarını sağlayabilir. Birçok firmanın bir arada bulunduğu bir ortama sahip olması sebebiyle sektörle ilgili gelişmeleri yakından inceleyebilme şansı bulabilirsiniz. Rakiplerinizin çalışmalarını, müşteriler ile iletişimlerini, satış stratejilerini yerinde görerek kendi iş süreçlerinizi iyileştirme ve fark yaratma imkanı yakalayabilmeniz de mümkün.

Ayrıca yeni ve kaliteli üretim teknolojilerini de fuarda deneyimleme fırsatı elde etme şansınız doğar. Böylece ürün ve hizmetlerinizi geliştirmenize önayak olabilecek yenilikleri daha iyi gözlemleyebilir ve iş süreçlerinize entegre ederek müşterilerinize daha iyi hizmetler sunabilirsiniz. Sektörel açıdan önem taşıyan fuarlarda bulunmak, bir firmanın konumunu sağlamlaştırmasından müşterileri ile arasındaki güven bağını güçlendirmesine kadar pek çok anlamda avantaj yaratıyor. Ticari bir etkinlik olarak niteleyebileceğimiz fuarlarda sektörel gelişmelerle teknolojik yeniliklerin tanıtımı yapılır, alıcılar ve satıcılar bir araya gelir, ürün ve hizmet geliştirmeleri için yeni iş birlikleri kurulur. Fikir alışverişi yapılarak potansiyel müşterilere ulaşılabilir.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde sektör hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
Türkiye açısından değerlendirdiğimizde sektörde geçtiğimiz yıllarda başlayan durağanlık ile bu yıl bir daralma sürecine gireceğimizi öngörüyorduk. Özellikle koronavirüs nedeniyle yaşanan pandeminin yarattığı endişe ve belirsizlikler dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösterdi.  Beklentilerde son aylarda yaşanan kademeli ve yavaş iyileşme eğilimi, COVID-19 salgını sebebiyle sekteye uğradı. İyileşme beklentilerinin, tamamen salgının seyrine ve kalıcı etkilerine bağlı olarak genel ekonomik faaliyetlerin iyileşmesine paralel hareket edeceğini öngörmekteyiz. Tüm zorluklara rağmen, Türk inşaat sektörünün köklü ve güçlü bir kolu olarak, önümüzdeki döneme her zaman olduğu gibi pozitif bakmaya, sürecin seyrini olumluya dönüştürmek için çaba sarf etmeye odaklanacağız.

Siz de ürünlerinizi sektörün en önemli etkinliğinde doğru kişilerle buluşturun. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
 
STANT REZERVASYONU
Geri