2017 İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri


40. YAPI FUARI – TURKEYBUILD İSTANBUL İŞ GELİŞTİRME PLATFORMU ETKİNLİKLERİ...

40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da, “Konuk Bölge Projesi”nde, Arap baharının etkilerini azaltarak ekonomik açıdan giderek hızlanan bir toparlanma içine girmeye başlayan ve yeniden Türk yapı sektörünün odağında olan Kuzey Afrika Bölgesi ağırlandı.
 

KONUK BÖLGE KUZEY AFRİKA PROJESİ

40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında düzenlenen Konuk Bölge Projesi, 2017 yılında alt yapı yatırımları başta olmak üzere diğer inşaat yatırımlarında yeni projeler açıklayan ve önümüzdeki dönemde Türk yapı malzemesi sektörünün yeniden odağında olan Kuzey Afrika’yı ağırladı. Proje kapsamında; fuar sırasında düzenlenecek “Kuzey Afrika – Türkiye İnşaat Forumu”nda Türkiye ve Kuzey Afrika’dan konunun üst düzey yetkilileri bir araya geldi. Türk yapı sektörünün Bölgede yatırım ve inşaat malzemesi ihracatı yönündeki potansiyelin değerlendirildiği toplantının ardından düzenlenen “İkili İş Görüşmeleri” bölümünde, sektör profesyonellerinin, yeni iş ve işbirliği fırsatları için, Kuzey Afrika’dan gelecek kamu ve özel üst düzey karar vericiler ve alım heyetleriyle bir araya gelmeleri sağlandı.

 

Yem Fuarcılık Organizasyonu ile Kuzey Afrika Bölgesinin önemli satın alma heyetleri ve karar vericileri fuarın iş geliştirme platformu etkinliklerinden biri olan Konuk Bölge Kuzey Afrika da ağırlandı.

23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz 40.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul İş geliştirme platformu etkinliklerinde Konuk Ülke projemizde Kuzey Afrika’yı ağırladık.
"Konuk Ülke Kuzey Afrika Projesi" ndeki hedefimiz, Türk inşaat sektörünün yurtdışındaki önemli pazarlarından biri olan Kuzey Afrika’da, büyüyen kamu yatırımları başta olmak üzere tüm yapı işlerinde Türk müteahhitlerinin ve malzeme üreticilerinin daha etkin olmalarına katkıda bulunmak, bu çerçevede yeni iş fırsatları ve yatırımcıya teşvik yaratacak platformları yaratmaktır.
Proje kapsamında 23 Mayıs 2017, Salı günü, 14:30- 18:00 saatleri arasında “Kuzey Afrika - Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri” başlığında bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikte Fas Başkonsolosluğu, Tunus Başkonsolosluğu, Fas, Tunus, Cezayir Müteahhitler Birliği yetkilileri, Fas, Tunus, Cezayir İş adamları dernek yetkilileri, Müteahhitler Birliği Başkanı İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı, Eximbank Krediler müdürlüğünden yetkili ve DEİK’ten üst düzey yetkililer konuşmacı olarak yer aldı.

Açılış Konuşmaları: 
Burcu Başer, YEM Fuarcılık A.Ş, Genel Müdürü
Mohamed Ifriquine, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu
Kuzey Afrika - Türkiye İnşaat Forumu: 
Moderatör: Dr. Can Fuat Gürlesel, Ekonomist, Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri (ESDH)
Abdallah Abad, Rabat Ticaret Odası Başkanı ve İnşaat Federasyon Başkan Yardımcısı
Boualem M'rakach, Başkan, Cezayir İşverenler Konfederasyonu
Nuri Bulut, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Murat Üstay, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkan Vekili / DEİK/Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı
Ridha Khalfet, Tunus Müteahhitler Federasyonu-UTICA Başkan Yardımcısı
Suzan Usta, Türk Eximbank Uluslararası Proje Kredileri Bölümü Müdürü
Zeki Güvercin, MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı

Tarih: 23 Mayıs 2017 Salı
Saat: 14:30 - 15:00 - Açılış Konuşmaları
Saat: 15:00 - 17:00 - Kuzey Afrika - Türkiye İnşaat Forumu
Saat: 17:00 - 18:00 - Kokteyl
Saat: 17:00 - 18:00 - Alım Heyeti ile İkili Görüşmeler
Yer: Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2017, TÜYAP Fuar Alanı, Marmara Salonu

 

Yurtdışı Alım Heyeti İkili İş GörüşmeleriFuarın İş Geliştirme Platformu etkinliklerinden biri olan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) ile birlikte organize edilen “Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri” ise bu yıl 16 ülkenin katılımıyla gerçekleştirildi ve firma yetkilileri Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya geldi. Bu organizasyonda katılan ülkeler: Bulgaristan, Etiyopya, Gürcistan, Fransa, Kamerun, Rusya, Tacikistan, Karadağ, Kırgızistan, Lübnan, Moldova, Romanya, Tunus, Umman, Yunanistan.
YEM Fuarcılık organizasyonu ile ise; Fas, Tunus, Cezayir, Kosova, Tataristan, Afganistan, Mısır’dan heyetler ağırlandı.
 
Fuarda gerçekleştirilecek etkinlikler arasında yer alan "Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı"yla ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artırılması amaçlandı.
 
 

Özel Rehberli Tur ProgramıZiyaretçiler fuar süresince düzenlenen Rehberli Turlar aracılığıyla 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ziyaretinizi daha verimli hale getirdiler.
Ziyaretçiler, fuar alanına hakim rehberler eşliğinde ve ilgilenilen ürün gruplarına göre planlanan turlarla işleri için gerekli olan ürün, hizmet ve teknolojilere kolaylıkla ulaşma imkanı yakaladılar!
 
Geri